حرف‌های نکونام بعد از برد شیرین فولاد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ تیم فولاد خوزستان در ادامه روند خوب خودش در بازی های خارج از خانه مقابل ماشین سازی تبریز به برتری 3-2 رسید. نکونام سرمربی فولاد بعد از کسب این برتری شیرین در خصوص مسابقه گفت: ماشین‌سازی تیم خوبی داشت که امروز ما را خیلی اذیت کردند به همین خاطر دو بار عقب افتادیم اما در نهایت برنده از زمین خارج شدیم. روی ضربات ایستاگی برنامه داشتیم و خوشبختانه روی این ضربات به 3 گل رسیدیم و برنده شدیم. البته موقعیت‌های دیگری هم داشتیم که متأسفانه به دلیل کم‌توجهی و تعلل بازیکنان در ضربات آخر  آنها را از دست دادیم.

نکونام ادامه داد: در نیمه اول خیلی ریلکس و با آرامش بازی کردم و به همین خاطر ضربه خوردیم چرا که نباید چنین گل‌هایی دریافت کنیم اما در نیمه دوم خوب بازی کردم و بازی کاملاً تحت کنترل ما بود. حتی زمانی که حریف بازی مستقیم می‌کرد سوار بر جریان مسابقه بودیم. به تمام هواداران و بازیکنان فولاد تبریک می‌گویم و این پیروزی مبارک‌شان باشد. امیدوارم این پیروزی‌ها برای فولاد ادامه داشته باشد. بازیکنانم امروز از جان مایه گذاشتند و از تمام آنها تشکر می‌کنم. 

43257

سهم بالای عادت‌های غذایی ناسالم در مرگ و میرها

مهران ولایی روز یکشنبه با اشاره به روز جهانی غذا و اهمیت توجه به تغذیه سالم افزود: روز جهانی غذا فرصت مناسبی است تا اعلام کنیم ما می‌توانیم به گرسنگی پایان داده و تبدیل به «نسل گرسنگی صفر» شویم و  با افزایش آگاهی افراد در زمینه‌های ذکر شده گامی موثر در بهبود شرایط سلامت، تغذیه و کاهش شیوع بیماری های غیر واگیر برداریم،  اما برای دستیابی به این هدف همه باید با یکدیگر همکاری کنند.

وی ادامه داد: «گرسنگی صفر» دومین آرمان توسعه پایدار سازمان ملل است که در سال ۲۰۱۶ به منظور ریشه‌کنی گرسنگی تا سال ۲۰۳۰ توسط جامعه جهانی تصویب شد.

ولایی بیان کرد: شعار روز جهانی غذا در سال ۲۰۱۹، «تغذیه سالم برای دستیابی به جهانی بدون گرسنگی» است.  در دهه های اخیر به دلیل جهانی شدن، شهرنشینی و افزایش درآمدها، رژیم و عادات غذایی افراد به طور چشمگیری تغییر یافته است. ما عمدتا از مصرف غذاهای فصلی، به طور عمده غذاهای با پایه گیاهی و غنی از فیبر به سمت مصرف غذاهایی با کربوهیدرات تصفیه شده (غنی از نشاسته)، قند و چربی و نمک زیاد، غذاهای فراوری شده، گوشت و سایر محصولات با منبع  حیوانی حرکت کرده ایم. زمان کمتری برای تهیه وعده های غذایی در خانه صرف می شود و مصرف کنندگان، به ویژه در مناطق شهری، پیوسته بیشتر به سوپر مارکت ها، فروشگاه های فست فود، فروشندگان مواد غذایی خیابانی و رستوران های دور افتاده تکیه می کنند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: ترکیبی از رژیم های ناسالم و سبک زندگی بی تحرک باعث افزایش میزان چاقی شده است؛  نه تنها در کشورهای توسعه یافته بلکه در کشورهای کم درآمد، جایی که گرسنگی و چاقی اغلب همزیستی دارند. هم اکنون بیش از ۶۷۰ میلیون بزرگسال و ۱۲۰ میلیون دختر و پسر (۵ تا ۱۹ سال) چاق هستند و بیش از ۴۰ میلیون کودک زیر ۵ سال دارای اضافه وزن هستند، در حالی که بیش از ۸۲۰ میلیون نفر از گرسنگی رنج می برند.

وی اظهار داشت: رژیم غذایی ناسالم عامل خطر اصلی مرگ و میر ناشی از بیماری‌های غیر واگیر (NCDs) از جمله بیماری های قلبی عروقی، دیابت و برخی از سرطان ها است. چاقی و سایر انواع سوء تغذیه تقریباً از هر سه نفر یک نفر را مبتلا می کند. پیش بینی ها نشان می دهد تا سال ۲۰۲۵ تعداد آن به یک نفر از هر دو نفر خواهد رسید. خبر خوب این است که راه حل های مقرون به صرفه برای کاهش انواع سوء تغذیه وجود دارد، اما آنها نیاز به تعهد و اقدام جهانی بیشتری دارند.

ولایی گفت: یک رژیم غذایی زمانی رژیم غذایی سالم محسوب می شود که با داشتن اصول تنوع، میزان کافی سلامت، ایمنی و مغذی بودن نیازهای تغذیه ای افراد را تامین کند و خطر ابتلا به بیماری را در او کاهش دهد. این رژیم باید شامل انواع میوها، سبزیجات، حبوبات، آجیل، دانه‌ها و غلات سبوس دار و مصرف غذاهای کم چرب (به خصوص چربی‌های اشباع) و با  قند و نمک کم باشد که در حال حاضر به علت تغییرات سبک زندگی و مشکلات اقتصادی برای بسیاری از افراد در دنیا  قابل دسترس یا مقرون به صرفه نیست.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ایران بیان کرد: در همین راستا در کشورمان به مناسبت روز جهانی غذا ویژه برنامه سراسری با محوریت ۷ محور اصلی با عنوان «اصلاح الگوی تغذیه برای حفظ و ارتقای سلامت» شامل کاهش قند، نمک و چربی،  نشانگرهای رنگی تغذیه ای در راستای ارتقای دانش مصرف کننده،  نشان ایمنی و سلامت محصولات غذایی سلامت محور،  مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت در حوزه غذا،  برچسب اصالت کالا و سیستم رهگیری در حوزه غذا،  محصولات غذایی ویژه و فراسودمند و اطلاع رسانی و ارتقای آگاهی مصرف کننده در حوزه سلامت غذا اجرا می شود.

روز جهانی غذا مقارن با شانزدهم اکتبر است که به افتخار تاسیس سازمان فائو در سال ۱۹۴۵ نامگذاری شده و در سراسر جهان گرامی داشته می‌شود. این روز توسط بسیاری از سازمان های مرتبط با امنیت غذایی، از جمله صندوق بین‌المللی توسعه کشاورزی جشن گرفته می‌شود.

۲۳۵۲۳۲

چرا صداوسیما تبلیغات تلویزیونی «کلوپ همسران» را پخش نمی‌کند؟

مهدی صباغ‌زاده، کارگردان «کلوپ همسران» امروز ۲۸ مهر عنوان کرده بود که پخش نشدن آگهی و زیرنویس فیلمش صرفا به علت مخالفت رئیس سازمان صداوسیما بوده و کمیته بررسی کننده فیلم که زیر مجموعه اداره کل بازرگانی صداوسیما است، مخالفتی با پخش تیزر و زیرنویس فیلم «کلوپ همسران» نداشته است.

عباس مهدویمهر، مدیر کل بازرگانی سازمان صداوسیما با ذکر علل مخالفت این کمیته با پخش تیزر و زیرنویس این فیلم اظهار کرد: «در صورت جلسه این کمیته که به امضای کارشناسان آن که همگی از چهره‌های شناخته شده فیلم و سریال تلویزیون هستند، رسیده صراحتا علل مخالفت اعضای کمیته ذکر شده است.»

مهدوی مهر افزود: «متن این صورت‌جلسه از این قرار است: با توجه به اینکه این فیلم فاقد هرگونه پیام مثبت و آموزنده بوده است و از طرفی الفاظ نامناسب و شوخی‌های خلاف عرف در آن دیده می‌شود اعضای کمیته سینمایی سازمان این فیلم را اثر ضعیفی دانسته‌اند و بنابراین مشمول حمایت های تبلیغی صداوسیما قرار نمی‌گیرد.»

۵۷۲۴۳

نحوه جبران خسارت زائران اربعین در تصادفات درون خاک عراق مشخص شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سایت بیمه مرکزی، وی افزود: در این بازه زمانی ۱۰۳ نفر فوت و بیش از ۲۰۰۰نفر از زائرین بیمار به بیمارستان های ایران منتقل و یا در بیمارستانهای خصوصی عراق بستری شدند که هزینه درمان همه باید توسط شرکت بیمه پرداخت شود که به طور تقریبی برآورد می شود، شرکت بیمه ایران حدود ۴۵ میلیارد تومان خسارت باید پرداخت کند. در واقع این طرح نه تنها برای شرکت بیمه سوددهی نداشت بلکه ضریب خسارت بیش از ۱۰۰ درصدی به همراه داشت. اما صنعت بیمه از اینکه توانسته نقش پر رنگی در امنیت و آرامش زائرین کربلا ایفا کند و رضایت آنها و خانوده هایشان را فراهم کند بسیار خرسند است.

رئیس کل بیمه مرکزی در پاسخ به سوال مجری در خصوص پرداخت مالیات بر ارزش افزوده از سوی بیمه گذاران در بیمه شخص ثالث گفت: مالیات بر ارزش افزوده بیمه شخص ثالث در حال حاضر از بیمه گذاران گرفته می شود اما پیشنهاد دولت و سازمان مالیاتی که در قالب لایحه به دولت نیز ارائه شده است، معاف نمودن صنعت بیمه از مالیات بوده است، چرا که در همه جای دنیا، از بیمه به عنوان یک رفاه اجتماعی یاد می کنند و مشمول مالیات نمی شود. خوشبختانه این لایحه به صحن مجلس رفته است و امیدوارم با نظر مثبت نمایندگان مجلس تصویب شود.

دکتر سلیمانی درخصوص تصادف با خودروهای نامتعارف و نحوه پرداخت خسارت به آنها گفت: در حال حاضر خودروهای بالای ۱۸۰میلیون تومان، خودروی نامتعارف محسوب می شود و اگر تصادفی با ماشینی با ارزش بیش از ۱۸۰میلیون تومان پیش آید و ماشین نامتعارف فاقد بیمه بدنه باشد، نسبتی از سقف پوشش مالی مقصر حادثه و میزان خسارت گرفته می شود و به همان نسبت خسارت پرداخت می شود.

لذا ما به همه دارندگان وسیله نقلیه به ویژه افرادی که خودرویی با ارزش بیش از ۱۸۰میلیون تومان دارند، توصیه می کنیم حتما بیمه بدنه تهیه کنند تا در حوادث این چنینی متضرر نشوند.

وی همچنین در پاسخ به برنامه بیمه مرکزی برای رتبه بندی شرکت های بیمه گفت: توانگری مالی یکی از شاخص های مهم برای انتخاب شرکت بیمه از سوی بیمه گذاران است که از سوی بیمه مرکزی بررسی و اطلاع رسانی می شود تا افراد قبل از تهیه بیمه نامه از وضعیت مالی شرکت بیمه مطلع باشند. در حوزه های دیگر نیز با موسساتی توانمند در حوزه رتبه بندی، مذاکره شده است و در آینده نزدیک این مهم نیز انجام و اطلاع رسانی می شود.

۲۲۶۲۳۱

فیلم | اتفاق عجیب در سری‌آ ایتالیا؛ فرود یک چترباز در زمین بازی اینتر و ساسولو

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ بازی امروز (یکشنبه) تیم‌های فوتبال اینتر و ساسولو در ورزشگاه ماپی، سوای گل‌های پرتعدادش یک اتفاق جذاب دیگر هم داشت.

در دقیقه 43 این بازی که در نهایت با نتیجه 4 بر 3 به سود نراتزوری خاتمه یافت، یک مرد چترباز در نزدیکی دایره وسط زمین فرود آمد و بلافاصله با مشایعت مأموران امنیتی از زمین خارج شد.

فرود این چترباز که بهت هواداران و بازیکنان را به همراه داشت، زمانی رخ داد که اینتر با نتیجه 2 بر یک پیش بود و در حال حمله روی دروازه تیم میزبان. البته با توجه به وضع قانونی جدید برای منع فیلمبرداری از افرادی که به داخل زمین بازی هجوم می‌برند (جیمی جامپ‌ها)، تصویر فرود این چترباز از تلویزیون‌ها پخش نشد.

256 256

پترائوس: آمریکا به کردهای سوریه خیانت کرد/پیروزی را به ایران، روسیه و اسد تقدیم کردیم

ژنرال دیوید پترائوس در گفتگو با جِیک تَپر مجری برنامه « استیت آو یونین» در شبکه تلویزیونی سی ان ان به پرسش های مربوط به خروج نظامیان آمریکایی از شمال شرق سوریه پاسخ داد.
مجری سی ان ان پرسید: مایک اسپر وزیر دفاع آمریکا شب گذشته گفت درحالیکه دولت ترامپ به برنامه خود برای خروج نظامیان آمریکایی از سوریه ادامه می دهد دست کم شماری از 1000 نظامی آمریکایی از سوریه به غرب عراق منتقل خواهند شد. تصمیم رئیس جمهور آمریکا به خروج نظامیان آمریکایی از سوریه با انتقادت شدید مقامات ارشد فعلی و سابق آمریکایی همراه شده است که تصمیم رئیس جمهور آمریکا را «اشتباه راهبردی» و « تنها گذاشتن هم پیمانان کُرد» توصیف کردند.

مجری سی ان ان افزود: وزیر دفاع آمریکا می گوید خروج نظامیان آمریکایی از سوریه انجام می شود و 1000 نظامی آمریکایی به غرب عراق خواهند رفت. پرسش من از شما به عنوان فردی که با کُردها در عراق کار کردید این است که آیا آمریکا به کُردها خیانت کرد؟

ژنرال دیوید پترائوس پاسخ داد: من معتقدم که ما شرکای کُرد خود را در سوریه تنها گذاشتیم. آنها بیش از 10 هزار تلفات داشتند و در نبرد با گروه تروریستی داعش شرکت داشتند. آنها در از بین بردن خلافت داعش نقش داشتند و قطعا این کار را با مشورت و کمک ما انجام دادند اما اقدامی که آمریکا انجام داد به صورت ناگهانی بود. کاری که آمریکا کرد یک خروج مرحله ای و از قبل برنامه ریزی شده نبود. خروج آمریکا بسیار ناگهانی انجام شد. چنین خروجی به جنگ بی پایان خاتمه نمی دهد بلکه احتمالا باعث طولانی شدن آن می شود چون در پی این اقدام آمریکا داعش فرصت ظهور مجدد می یابد. فراموش نکنید که هنوز 20 تا 30 هزار جنگجوی داعش در مناطقی از عراق و سوریه حضور دارند. ما هنوز ابوبکر البغدادی را دستگیر نکرده ایم. اکنون وضعیت در شمال شرق سوریه آشفته است. ترکیه وارد این منطقه شده است. ایران , روسیه و نیروهای بشار اسد دارند وارد می شوند. ما پیروزی را به آنها تقدیم کردیم. بنابر این باید گفت این اقدام یک موفقیت راهبردی نبود بلکه همانطور که سناتور میچ مک کانل توصیف کرد یک اشتباه راهبردی بزرگ است.

مجری سی ان ان خطاب به ژنرال دیوید پترائوس گفت: شما گفتید که آمریکا همپیمانان کُرد خود را تنها گذاشت. آیا آمریکا به آنها خیانت نکرد؟
ژنرال دیوید پترائوس پاسخ داد: من معتقدم که همین طور است (خیانت کرده است). من به صورت علنی نیز این را گفتم. من در 24 تا 48 ساعت گذشته نیز این موضوع را اعلام کردم. وقتی که من به عنوان یک ژنرال وارد شمال عراق شده بودم به موصل رفتم , آنها عادت داشتند بگویند که کُردها دوستی جز کوهها ندارند! من به آنها گفتم نه نه! شما فقط با کوهها دوست نیستید بلکه آمریکایی ها دوستان شما هستند! فکر نمی کنم که الان بتوان این را به ژنرال مظلوم (کوبانی عبدی)- فرمانده نیروهای سوریه دموکراتیک – گفت. وی به شدت انتقاد کرده است. وی فرمانده کردهای سوریه است.
مجری سی ان ان از ژنرال دیوید پترائوس خواست به بخش هایی از صحبت های دونالد ترامپ گوش کند و واکنش خود را بیان کند.

در ادامه دونالد ترامپ نشان داده شد که می گفت: بعضی وقت ها باید اجازه بدهیم که آنها بجنگند. مثل دو کودکی که شما اجازه می دهید با هم دعوا کنند و سپس آنها را جدا می کنید.
مجری سی ان ان گفت: منظور ترامپ کردها و ترک ها است! برداشت شما چیست؟

ژنرال دیوید پترائوس پاسخ داد: بار دیگر می گویم که عدم برنامه ریزی و شتابزدگی در اجرای این خروج, مشکل ساز بوده است. چیزی که ما پس از خروج از سوریه به جا گذاشته ایم وضعیتی آشفته است.

مجری پرسید آیا آمریکا دارد از پاکسازی نژادی (کردها) در شمال شرق سوریه حمایت می کند؟
ژنرال دیوید پترائوس پاسخ داد: قطعا این اقدام آواره کردن نژادی است و شاید هم به پاکسازی نژادی تبدیل شود. از حرف های من برداشت اشتباه نشود. ترک ها نگرانی های امنیتی مشروعی درباره کردهایی دارند که شرکای ما بودند. آنها روابطی با پ.ک.ک یا همان تروریست های کُرد در ترکیه دارند. ما نیز آنها را یک گروه تروریستی اعلام کردیم. مسئله این است که ما خیلی سریع اقدام کردیم. ما عملا داریم از پایگاههای خود خارج می شویم و تلاش می کنیم چیزهای حساس را از آنجا خارج کنیم و سپس پایگاههای خود را بمباران کنیم. ده هزار کُرد جان خود را از دست دادند. نیروهای ویژه ما سالها تلاش کردند. هم پیمانان انگلیسی و فرانسوی ما نیز مجبور به خروج شدند چون اگر زیرساخت های ما در منطقه نباشد آنها نمی توانند در منطقه بمانند. این همه اقدامات ما سالها طول کشید ولی طی چند روز ما همه این تاسیسات و تجهیزات را در میدان نبرد به حال خود گذاشتیم و رها کردیم.

ژنرال دیوید پترائوس در ادامه گفت: من اغلب به مخاطبان خارجی آمریکا در سایر کشورها اطمینان داده ام که سیاست خارجی آمریکا فقط رئیس جمهور نیست بلکه کنگره, دادگاهها و سایرین هستند. من به آنها گفتم که توئیت های رئیس جمهور آمریکا را بخوانید اما این توئیت ها نظرات بدون سانسور فرمانده کل ارتش آمریکا هستند که بزرگترین قدرت جهان است. من به آنها می گفتم که به نظامیان آمریکایی , منابع مالی و سیاست های آمریکا توجه کنید اما در این مسئله (خروج از شمال شرق سوریه) توئیت های رئیس جمهور آمریکا به سیاست خارجی این کشور تبدیل شد که مایه نگرانی است.

دیوید پترائوس در پاسخ به خودداری دولت ترامپ از اعطای کمک نظامی 400 میلیون دلاری به اوکراین و ارتباط دادن آن با تحقیق اوکراین از جو بایدن و پسرش هانتر بایدن و نیز انتخابات ریاست جمهوری گفت: این اقدام واقعا نگران کننده است. اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم دولت ترامپ دولتی است که بالاخره موشک های دوش پرتاب و ضد تانک جَوِلین(Javelin) را در اختیار اوکراین قرار داد که کنگره آن را تصویب کرده بود اما دولت قبلی آن را تقدیم اوکراین نکرده بود. این گام دولت ترامپ گامی اطمینان بخش بود. من سه ماه پیش اوکراین بودم. اکنون دوره ای امیدوار کننده اما شکننده برای اوکراین است. آنها رئیس جمهور جدیدی دارند. وی از اکثریت پارلمانی برخوردار است که برای تصویب اصلاحات واقعی لازم است. فراموش نکنید که نبرد واقعی در اوکراین مبارزه با فساد در کیف است.

اقدام رئیس جمهور ترامپ در ماجرای بایدن و تحقیق اوکراین مسئله ای جدی است. امتناع از اعطای کمک نظامی به اوکراین نگران کننده است.

310311

فرار قرمزها از تساوی خانگی با گل تماشایی نوراللهی

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ از ساعت 18 امروز در ورزشگاه آزادی و بدون حضور تماشاگران دیدار دو تیم پرسپولیس و پیکان در چارچوب هفته هفتم رقابت های لیگ برتر آغاز شد . در نهایت این قرمزها بودند که به برتری مقابل حریف خود رسیدند.

در نیمه اول مسابقه این پرسپولیسی ها بودند که مطابق انتظار کار را هجومی آغاز کردند. کالدرون تیمش را با ترکیب بیرانوند، انصاری، کنعانی زادگان، نادری، شیری، ربیع خواه، نوراللهی، ترابی، امیری، جونیور و علیپور روانه زمین کرد. شاگردان او از ابتدای بازی به فکر زدن گل زودهنگام به حریف بودند و چند بازی هم به دروازه پیکان نزدیک شدند. در این نیمه و در 20 دقیقه ابتدایی جونیور براندائو موقعیت های زیادی را از دست داد و در نهایت مهدی ترابی بود که با شوتی از پشت محوطه دروازه مهدی امینی را باز کرد. بعد از این گل پرسپولیسی ها باز هم فرصت باز کردن دروازه حریف را داشتند اما موقعیت سوزی های براندائو این اجازه را از آنها گرفت. همین کافی بود که چند دقیقه بعد از موقعیت های از دست رفته پرسپولیس، سعید واسعی روی ضربه ایستگاهی و به زیبایی دروازه بیرانوند را باز کرد. نیمه اول بازی با همان نتیجه تساوی 1-1 به پایان رسید.

در نیمه دوم اولین تصمیم کالدرون بیرون کشیدن براندائو و به زمین آوردن امید عالیشاه بود. در حالیکه تصور می شد با حضور عالیشاه نیروی پرسپولیس برای باز کردن دروازه حریف بیشتر شود اما چنین اتفاقی رخ نداد و زور پرسپولیسی ها به ایجاد موقعیت نمی رسید. در این نیمه پاس های اشتباه قرمزها حسابی به چشم می آمد. مهدی عبدی هم حتی در این نیمه جای محمد نادری را گرفت تا به خط حمله پرسپولیس کمک کند. چند دقیقه بعد از این تعویض و بیشتر شدن نیروی هجومی پرسپولیس، امید عالیشاه بود که پاس زیبایی برای احمد نوراللهی ارسال کرد و کاپیتان نیمه اول قرمزها با ضربه سری دیدنی دروازه امینی را برای دومین بار باز کرد. در ادامه هم پرسپولیس در حالیکه با اخراج مهدی عبدی 10 نفره شد توانست پیکان را با همان نتیجه 2-1 شکست دهد.

نکته قابل توجه نیمه دوم حضور سیدجلال حسینی در ترکیب پرسپولیس بعد از زدن گل دوم بود.

43257

پارس‌جنوبی 0-0 صنعت‌نفت/ جدال نفتی‌ها برنده نداشت

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در ادامه بازی های هفته هفتم لیگ برتر تیم های پارس جنوبی جم و صنعت نفت آبادان در جم به مصاف هم رفتند و در نهایت به تساوی بدون گل رسیدند. این تساوی در حالی رقم خورد که دقایق آخر بازی دو تیم با حواشی بسیار زیادی همراه بود.

در نیمه اول این مسابقه محمد ابراهیمی از پارس جنوبی یک پنالتی را از دست داد.

سایر بازی های هفته هفتم لیگ نوزدهم فردا برگزار خواهد شد.

43257

تازه‌ترین پیش‌بینی درباره وضعیت بورس در نیمه دوم سال/ بورس وارد روند ایستا می‌شود

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سیامک قاسمی معتقد است «در اقتصاد پیش‌بینی نقطه‌ای بازارها به معنای شناخت دقیق نقاط سقف و کف بازارها غیراقتصادی و غیرعلمی است و همزمان پیش‌بینی روندها و تغیر روندها و شرایط بازارها کاملا اقتصادی است. »

به گفته وی، «به نظر من بازار بورس ایران به دلایل اقتصاد کلان همانند تعدیل با قیمت ارز، تعدیل با تورم، هجوم نقدینگی تازه و شرایط عمومی اقتصاد ایران و شاخص هجوم عوام و توده مردم به این بازار، دوره رشدهای طلایی خود را تمام کرده است و حتی اگر با دوپینگ و دخالت حقوقی ها، دولتی ها و غیره همانند ماه‌های اخیر از ریزش شدیدتر جلوگیری شود و حتی رشدهای مقطعی ایجاد شود، اما در نیمه دوم امسال به احتمالا زیاد وارد یک روند ایستا خواهد شد. »

این کارشناس اقتصادی تاکید دارد: «از الان به بعد سود کردن در این بازار، کار حرفه‌ای‌ها و براساس تحلیل‌های بنیادین و اقتصادی قابل توجه و پیچیده است و دیگر قرار نیست با خرید سهام هر شرکتی سودهای هنگفت نصیب فعالان بازار شود. »

مشروح گزارش درباره وضعیت بازار سرمایه را (ایـــــــــــنـــــــــــــــجـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــا) بخوانید.

۲۲۶۲۲۵