چرا اسحاق جهانگیری جلوی حکم ریاست مناف هاشمی در سازمان مالیاتی را گرفت؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ و سرانجام مناف هاشمی برکنار شد. او نه در مسافرت و نه حتی توسط وزیر کشور که در جلسه شورای عالی و ستاد بحران استان گلستان، زمانی برکنار شد که به جایی رسید که باید از ابتدای بحران حاضر می شد.

فیلم منتشر شده از دیر رسیدن مناف هاشمی به جلسه شورای اداری استان گلستان ، جایی که رسما حضورش در مقام یک مقام سابق است از شب گذشته حسابی دست به دست شده و شاید کمتر ایرانی باشد که هنوز این تصاویر را ندیده باشد.
شاید اتفاق خیلی عامه پسندانه به نظر برسد. اینکه یک مدیر مثل فیلم هندی‌ها این قدر دیر رسیده که رئیس بالادستی برکنارش کند.
شاید سئوال این باشد که اگر قرار به برکناری این مدیر بود، چرا این همه گفته ضد و نقیض مطرح شد. چرا وزیر کشور صراحتا گفت او به مرخصی فرستاده شده و با هماهنگی بوده است و بعد چرا معاون اول زمانی برکنارش کرد که هاشمی به جلسه رسیده بود؟
سئوال‌های بسیار دیگری هم احتمالا هست. اینکه در گلستان بود یا نبود استاندار چقدر در شرایطی که ایجاد شد تفاوت ایجاد می‌کرد، پرسشی است که پاسخ اسماعیل نجار رئیس ستاد مدیریت بحران کشور به خوبی آن را تشریح می کند. او به خبرآنلاین گفته است:«سیل در مازندران و گلستان از نظر حجم آب شباهت های بسیاری داشت. اما چرا یکی به سرعت جمع شد و دیگری نه؟ دلایل فنی بسیاری هست. مهمترین عامل فاصله کم منشا آب در مازندران به دریا و فاصله بیشتر منطقه سیل زده از دریا در گلستان بود. در مازندران خیلی سریع راه آب را به دریا رساندند و با وجود حجم بالای خسارت ، مدیریت با سرعت بیشتری انجام گرفت.»
او درباره بودن یک استاندار و نبودن دیگری می‌گوید:«بدون تردید حضور استاندار مازندران خیلی کمک کننده بود اما در گلستان، خود ما از همان روز اول حاضر بودیم ولی شرایط برای رساندن آب به دریا دشوارتر بود.»
یعنی حتی اگر مناف هاشمی هم حضور داشت شاید تقاوت چندانی در مدیریت سیل رخ نمی داد اما انچه سبب شد تا سرنوشت او اینچنین تلخ باشد، باور اشتباهش از مسئولیتی بود که بر عهده‌اش گذاشته بودند. اینکه مناف در سمت استاندار تا قبل از سیل توانسته بود قدری موفق باشد که یک جایگاه مدیریتی معاون وزیری برایش در نظر گرفته شود، اتفاقی غیر قابل کتمان است .
ولی این گفته های خود او نشان می‌دهد که چقدر در آنچه یکباره از عرش به فرش افتاده و یک متهم ملی شده و سمبل یک مدیر غیر مسئول ، از کجا ناشی می شود؛«من استان را خیلی خوب جمع کرده بودم.چه می دانستم آب باران استان خراسان شمالی سیل می شود و می آید در آق‌قلا سیل می شود؟»
مهم این است که او به عنوان مرد اول استان مدیریت آینده نکرده بوده است. پیش‌بینی بارش‌ها و احتمال سیلاب.
برای سال نوی خود برنامه داشته اما برای استان تحت مدیریتش نه.
تقریبا همه در دولت می دانستند او گزینه اصلی سازمان امور مالیاتی است. حکمی که قرار بوده قبل از عید برایش صادر شود.
اما چرا صادر نشده، این چرا همان دلیلی است که امروز از او نماد بی مسئولیتی میان مدیران ایرانی در شبکه های اجتماعی و افکار عمومی را ساخته است.

یکی از دلایلی که حکم مدیریت کشوری به نام سیدمناف پیش از عید صادر نشد، اصرار جهانگیری در دولت بر این بود که استانداران در تعطیلات عید باید حتما دراستان‌های شان باشند تا در صورت وقوع بحران بهترین تصمیم را بتوانند بگیرند و استان‌شان وارد بحران های بزرگ مدیریتی نشود.
ولی سید مناف هاشمی آگاه به این مسئله حالا چه برای درمان و چه برای حل مشکل خانوادگی محل مسئولیتش را ترک کرد و این حکم برکناری ناشی از پیشینه ای بوده که درباره آن می‌دانسته ولی از آن قصور کرده بود.

41231

هشدار جدی:خلیج فارس و دریای خزر تا چهارشنبه مواج خواهد بود

سازمان مدیریت بحران کشور اعلام کرد: براساس آخرین اطلاعیه سازمان هواشناسی از یکشنبه تا چهارشنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود، طی این مدت در خلیج فارس ارتفاع موج یک و نیم تا دو متر و دوشنبه بویژه مناطق مرکزی و غربی خلیج فارس ارتفاع موج دو و نیم متر تا سه متر منطقه برآورد می‌شود.

همچنین روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه خلیج فارس طوفانی نیز خواهد بود. طی این مدت ارتفاع موج در دریای عمان بین یک تا یک ونیم متر خواهد بود.

دوشنبه و سه شنبه دریای خزر مواج و طوفانی خواهد بود. دوشنبه ارتفاع موج بویژه در نواحی شرقی دریای خزر بین یک و نیم تا دو متر پیش بینی می‌شود. از این رو توصیه می‌شود طی این مدت در مناطق ذکر شده احتیاط لازم در تردد شناورهای سبک، نیمه سبک و تفریحی بعمل آید.

4242

علی دایی: امیدوارم دولت کاری کند نیاز به من و امثال من نباشد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ علی دایی صبح امروز پیامی در صفحه اینستاگرام خودش منتشر و اعلام کرد که به زودی به کمک مردم سیل‌زده استان گلستان خواهد رفت.

سیل در نخستین روز سال ۹۸ استان‌های شمالی را در نوردید و خیلی از شهرها و روستاهای منطقه زیر آب رفتند. پس از ۴ روز از وقوع سیل با بسیج عمومی نیروهای امدادی و تلاش نیروهای هلال احمر، این حادثه مهیب با قربانی کردن متاسفانه ۵ هم‌وطن کنترل شده است. علی دایی یکی از سلبریتی‌هایی بود که در زمان وقوع زلزله کرمانشاه کنار مردم ایستاد و توانست کمک های زیادی برای این مردم جمع‌آوری کند .

او تا به حال در سه روستا از کمک‌های جمع آوری شده مردمی خانه ساخته اما امید دارد این بار با تلاش نیروهای امدادی و مسئول نیازی به دخالت افرادی چون او نباشد.

دایی البته می خواهد به دیدن مردم عزیز ترکمن صحرا برود ولی به شدت امیدوار است اینبار نقش او در کنار نیروهای امدادی، نقشی اجرایی نباشد.

در همین رابطه خبرآنلاین مصاحبه‌ای با دایی انجام داده. دایی در پاسخ به این سوال که با توجه به اتفاقات گذشته شما همچنان سر حرف خود هستید و قصد کمک به مردم دارید، گفت:«صد درصد همینطور است. من هم متاسفانه ایران نبودم و شب گذشته به ایران برگشتم و مطلع شدم و قصد دارم کمک‌رسان باشم. البته که امیدوارم خود مسئولین دولت وظیفه‌شان را انجام دهند تا دیگر نیازی به من و امثال من برای انجام چنین کارهایی نباشد. ما هم می‌رویم و اگر کاری از دست‌مان برمی‌آمد کمک می‌کنیم. انشالله که جلوتر از همه ما این دولت باشد که به کمک مردم می‌آید.»

او با اشاره به اینکه در حوادث اینچنینی دو مرحله وجود دارد، گفت:«اقدامات ضروری اولیه یک بخش کار است که شنیده ام با تلاش نیروهای مردمی و هلال احمر و سایر مسئولین حالا وضعیت خیلی بهتر شده اما بعد از مرحله بحران، نباید عزیزان مان فراموش شوند و بازسازی و جبران خسارت‌ها گام مهم و ضروری در این شکل اتفاقات است. من سعی‌می کنم قبل از بازی روز هشتم فروردین حتما به دیدار مردم خوب گلستان بروم و در کنارشان باشم ولی امیدوارم که قبل از ما خود مسئولین با تلاش‌های شان نگذارند مردم نارضایتی داشته باشند.»

دایی ادامه داد:«دولت در همچین شرایطی باید در کنار مردم باشد و به آنها کمک کند. این آسیب‌ها هرچه زودتر باید از بین بروند و مردم انشالله مثل قبل به زندگی‌شان بپردازند.»

41257

واعظی: مشکلی برای تامین اقلام ضروری سیل زدگان وجود ندارد اما رد احسان هم جایز نیست

به گزارش خبرآنلاین، متن پیامی اینستاگرامی محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور به شرح زیر است:

مشکلی برای تامین اقلام ضروری سیل زدگان وجود ندارد اما رد احسان هم جایز نیست. در این مسیر نیز ثابت شده است که بهترین و مطمئن ترین کانال جمعیت هلال احمر است. به همین دلیل راه برای مشارکت گسترده مردم از طرف جمعیت هلال احمر باز شده تا همه بتوانیم با سیل زدگان و آسیب دیدگان این مناطق همدردی کنیم. من به سهم خودم در این امر مشارکت کردم و شما هم اگر تمایل به همراهی و کمک داشتید از این راه می توانید اقدام کنید. از همه چهره ها، شخصیت های محبوب، سلبریتی ها، خیرین و فعالان اجتماعی درخواست می کنم مردم را به این مسیر رهنمون سازند.

۲۱۴۲۱۲

قبل از دیدن نرخ اقتصادی، یک نگاه به نرخ بیزنسی بیندازید!

wego

شرکت‌های هواپیمایی بیشترین بخش صندلی‌های خود را به کلاس اکونومی اختصاصی می‌دهند. این کلاس معمولاً ارزانتر است و با توجه به تعداد بیشتر آن، در اولویت خرید قرار دارند. با این‌حال این بیزنس و فرست کلاس است که بیشترین سود را برای هواپیمایی‌ها دارد. به عنوان مثال سال گذشته، شرکت هواپیمایی امارات که حدود 40درصد از سود خود را از صندلی‌های بیزنس و فرست خود کسب کرد که تنها 10‌درصد صندلی‌ها را به خود اختصاص می‌دادند.

با این همه گاهی نرخ صندلی‌های بیزنس کلاس به شکلی عجیب کاهش پیدا می‌کنند. همانطور که گفته شد، بیشتر صندلی‌های یک هواپیما، از نوع اکونومی یا اقتصادی هستند. به همین دلیل افراد بیشتری به دنبال آنها هستند و به سرعت نیز تمام می‌شوند. در حالی که ممکن است هیچکدام از صندلی‌های بیزنس کلاس به فروش نرفته باشد. با توجه به اینکه هر صندلی خالی برای یک پرواز ضرر محسوب می‌شود، گاهی هواپیمایی‌ها ترجیح می‌دهند نرخ بلیط را کاهش دهند و همینجاست که شما باید این نرخ را روی هوا بزنید!

از طرفی دیگر، به دلیل رقابت زیادی که روی بلیط‌های اکونومی وجود دارد، گاهی نرخ‌های عجیب و غریبی برای بلیط‌های باقیمانده این کلاس پروازی تعیین می‌شود که حتی از نرخ بیزنسی هم بالاتر است. ضمن اینکه در یک مسیر ممکن است چندین شرکت هواپیمایی پرواز داشته باشند. بنابراین شما این فرصت را خواهید داشت که نرخ اکونومی و بیزنس و فرست کلاس شرکت‌های مختلف را در یک مسیر با هم مقایسه کنید.

چطور بین همه نرخ‌ها مقایسه انجام دهیم

اگر می‌خواهید خیالتان راحت باشد که بهترین نرخ را پیدا می‌کنید، بهترین کار استفاده از موتور جستجوهای تخصصی بلیط هواپیماست. این سرویس‌ها، قیمت فروشندگان مختلف در هر مسیر را در اختیار شما قرار می‌دهند و شما در یک لیست، می‌توانید تمامی آنها را با هم مقایسه کنید. یک سرویس بین‌المللی قابل اعتماد که با توجه به بازار ایران بومی‌سازی شده است، وبسایت و اپلیکیشن Wego.irاست.

wego

شما در ویگو می‌توانید هم برای بلیط‌های اکونومی هم بیزنس و فرست‌کلاس جستجو انجام دهید و نرخشرکت‌های مختلف را با هم مقایسه کنید. خدمات این وبسایت برای کاربران رایگان است و با خیال راحت می‌توان از آن برای انجام یک مقایسه بی‌طرف بین آژانس‌ها و هواپیمایی‌ها استفاده کرد. 

۲۱۲۱

تصادف در جاده های هرمزگان هفت کشته بر جای گذاشت

سرهنگ علی اسفندانی روز یکشنبه گفت: در اولین تصادف که بین یک دستگاه خودروی پژو 405 و پراید در پنج کیلومتری ایست بازرسی سِندِرک در شرق استان رخ داد، سه نفر در صحنه تصادف جان باختند، علت این حادثه تجاوز به چپ خودروی پژو 405 بود.
فرمانده پلیس راه هرمزگان ادامه داد: در تصادف دیگری که در جاده ایسین به هورمودَر بین یک خودروی پژو 405 و سواری ایسوزو یک کودک دو ساله سرنشین پژو جان خود را از دست داد به همراه داشت که علت این تصادف نیز سرعت غیرمجاز پژو بود.
سرهنگ اسفندانی اضافه کرد: سومین تصادف شامگاه شنبه در جاده پارسیان به بندرلنگه روی داد و در واژگونی یک دستگاه پراید دو نفر در صحنه تصادف و یک کودک چهار ساله پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست دادند.
از ابتدای طرح نوروزی تاکنون (25اسفند97) 16نفر در تصادف های جاده ای هرمزگان کشته و 97نفر مجروح شده اند.
4242

تصاویر | هفتمین روز از سیل استان گلستان

صبح امروز امیر سرتیپ دوم تقی‌خانی، سخنگوی ارتشجمهوری اسلامی ایران، اعلام کرد: در پی فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر گسیل امکانات بیشتر از سوی نیروهای مسلح به استان‌های سیل‌زده شمال کشور، ارتش اقدامات امدادرسانی به اهالی این مناطق را افزایش داد.

شب گذشته نیز اسحاق جهانگیری – معاون اول رئیس جمهور-  در جلسه ستاد مدیریت بحران استان گلستان، مناف هاشمی – استاندار گلستان – را به دلیل عدم حضور در شرایط بحرانی این استان، برکنار کرد.
عکس‌ها: ایسنا
​۶۷۲۸۲

دلار دومین روز هفته را با کاهش قیمت آغاز کرد


Nastooh Saba Newsroomطراحی و تولید: نستوه

اشتباهی فاحش در دوبله مستند بروس لی/ عکس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هوشنگ گلمکانی منتقد باسابقه سینمای ایران، با انتشار تصویری از شبکه ورزش در اینستاگرام نوشت: «کانال ورزش دارد مستندی درباره بروس لی کبیر را پخش می‌کند. در بخشی که مربوط به ارتباط بروس لی با سینماگران است، روی تصویر اسم و حرکات جیمز کابرن را می‌بینیم اما در دوبله، راوی می‌گوید جیمز گارنر. گوینده‌ها هم چند بار می‌گویند «کوبرِن» یا گاهی «کوبِرن». شاید خیلی‌ها متوجهش نشوند یا برای‌شان اهمیتی نداشته باشد، اما احتمالا هم‌نسل‌های من از این جور تلفظ حرص می‌خورند. توی این اوضاع سیل و آوار و غیره، این که چیز مهمی نیست. ملانقطی نمی‌شوم، اما واقعا مدیر دوبلاژ یا گوینده فیلم، فرق جیمز گارنر و جیمز کابرن را نمی‌دانند؟ کسی آن وسط اسم جیمز کابُرن را نشنیده است؟

و تازه در پایین صفحه نوشته‌اند «من بروسلی هستم». آخه بروسلی؟ این یکی قاعدتا کار واحد پخش است. فکر کرده‌اند بروسلی اسم کوچک یا اسم خانوادگی سوژه فیلم است

۲۴۱۲۴۳

پیش بینی یک‌نماینده مجلس:سال ۹۸ جهش قیمتی در بازار مسکن وجود ندارد

سید هادی بهادری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه بازار مسکن یک بازار پلکانی است، گفت: در سال‌های گذشته تغییرات پلکانی قیمت هر ۲ تا ۳ سال رخ می‌داد، اما سال ۹۷ شاهد یک تغییر قیمتی بزرگ بودیم به طوری که قیمت‌ها با افزایش ۹۰ درصدی روبه رو شد.

وی ادامه داد: سال ۹۷ به لحاظ قیمتی یک سال پر جهشی بود و بعید به نظر می‌رسد که در سال ۹۸ باز هم شاهد افزایش قیمت باشیم.

بهادری از تثبیت شرایط اقتصادی و بازار مسکن در سال جدید خبر داد و گفت:  آمارها و پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که در سال ۹۸ شرایط اقتصادی به سمت تثبیت حرکت کند و همین امر باعث می‌شود که بازار مسکن از تب و تاب قیمتی بیافتد.

وی افزود: در ابتدای سال ۹۸ بازار مسکن کم‌کم از حالت رکود خارج می‌شود و قیمت ها به سمت نزولی شدن حرکت می‌کند.

مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در اردیبهشت ماه به دلیل مشکل فروش نفتی که در کشور ایجاد می‌شود اثرات روانی بدی بر بازار مسکن حاکم خواهد شد، گفت: همین موضوع باعث نوسانات قیمتی خواهد شد، اما می‌توانیم با مدیریت صحیح مانع از ایجاد افزایش قیمت شویم.

بهادری اظهار کرد: در بودجه سال ۹۸ برای مشکل فروش نفت تدبیراتی در نظر گرفته‌ایم تا اثرات روانی آن کمتر شود به همین منظور نگرانی از بابت قیمت در اردیبهشت ماه وجود ندارد.

وی توضیح داد: افزایش و نوسانات قیمتی در بازار و اقتصاد کشور باعث ایجاد مشکلاتی در حوزه مسکن شده است، اما با برنامه ریزی‌های دقیق، افزایش تولید و همچنین توازن در عرضه و تقاضا می‌توانیم بازار مسکن را به رونق برسانیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس در پایان گفت: تسهیلات مسکن باید به سمت تولید مسکن هدایت شود تا بتوانیم میزان تقاضاهای اقشار کم درآمد و با درآمد توسط را تامین کنیم.

۲۲۳۲۲۳