امیرآبادی: نمایندگان قم مخالف احداث نیروگاه حرارتی در قم/ صنایع آب‌بر در قم مجوز فعالیت نمی‌گیرند

احمد امیرآبادی فراهانی با اشاره با احداث نیروگاه حرارتی در قم گفت: موسسه‌ای در ابتدا مجوز احداث نیروگاه سیکل ترکیبی با سوخت گاز در منطقه نیزار گرفته بود که با مخالفت‌ها و بررسی کارشناسی مجدد احداثش در آن منطقه منتفی شد.

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه بعد از آن مقرر شد که در جاده قم-تهران نزدیک روستای چشمه شور این نیروگاه احداث شود، ادامه داد: ما در استان به صنایعی که آب‌بر است مجوز شروع فعالیت نمی‌دهیم حتی اگر این پروژه به اشتغال استان کمک کند.

نماینده مردم قم در مجلس تصریح کرد: این نیروگاه تاثیر چندانی در اشتغال و دارای منفعت برای استان نیست و می‌خواهند برقی برای کل کشور تولید کنند که در این زمینه مکان‌های زیادی وجود دارد که می‌توان در آن‌ها شاهد احداث این نیروگاه بود.

وی به نامه‌های کارشناسان و خبره‌های محیط‌زیست در مورد احداث این نیروگاه اشاره کرد و گفت: برخی افراد خبره در این زمینه نامه‌هایی برای بنده ارسال کرده‌اند و احداث این نیروگاه را خطر بزرگی برای مردم استان دانسته‌اند.

امیرآبادی تولید گازهای گلخانه‌ای، آلودگی هوا، کمبود منابع آبی و مصرف بالای گاز را از جمله مشکلات این نیروگاه دانست و خاطرنشان کرد: بنده و آقای ذوالنور صراحتاً به استاندار قم نظر مخالف خود با این نیروگاه را اعلام کرده‌ایم و گفته‌ایم اگر شما ادله کافی کارشناسی در این مورد دارید باید در آینده پاسخگوی افکار عمومی باشید.

وی ادامه داد: ما نمایندگان شهر قم نسبت به احداث نیروگاه سیکل ترکیبی و مرکز تولید برق در قم مخالف هستیم.

46

رییس کمیته پزشکی فدراسیون کشتی: یزدانی برود المپیک، بامسئولیت خودش/ پس شما چه‌کاره‌‌اید؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛داستان رضا یزدانی
پیچیده شده است.یکی از بدشانس ترین کشتی گیران حال حاضر که هر بار در اوج آمادگی
مصدوم می شود با اما و اگرهای زیادی برای رفتن به المپیک روبرو است.این اتفاق در
حالی افتاده است که یزدانی که تازه از بند مصدومیت رها شده حالا برای رفتن به ریو
با چالش بزرگی روبرو است.ظاهرا رییس کمیته پزشکی فدراسیون کشتی گفته است که ” با توجه به سابقه
مصدومیت رضا يزدانی در المپیک لندن، کادر فنی به دنبال حضور یزدانی مصدوم در المپیک
نیست و در صورت اصرار یزدانی به حضور در المپیک و تایید کادر فنی، {خودش} باید مسئولیت
این موضوع را بپذیرد.»

تورج ملک محمدی در حالی این حرفها را زده است که
سال 2004 و در وضعیتی مشابه علیرضا دبیر در حالی که مصدوم بود راهی المپیک شد.آن
زمان هم وضعیتی اینچنینی برای این قهرمان کشتی به وجود آمد و دبیر راهی المپیک شد
اما پس از ناکامی عنوان کردند که او مصدوم بوده و با کتف آسیب دیده مقابل حریفانش
کشتی گرفته است.شاید اگر آن زمان اصغر بذری را به المپیک می فرستادند نتیجه دیگری
رقم می خورد و….

حالا دقیقا همین وضعیت برای رضا یزدانی به وجود
آمده است.اصرار این ورزشکار و از طرفی فشارهای مردم از طریق شبکه های اجتماعی کار
را به جایی رسانده که رییس کمیته پزشکی ورزشی گفته است او به المپیک می رود اما
باید مسئولیتش را خودش بر گردن بگیرد! نکته اینجاست که در این شرایط باید یک نفر
توضیح بدهد که اگر قرار است ورزشکار، مسئولیت مصدومیت خودش را بپذیرد، پس نقش
کمیته پزشکی، کادر فنی و فدراسیون پزشکی – ورزشی چه می شود؟ آیا در رشته های دیگر
هم همین وضعیت وجود دارد و ورزشکارانی که آسیب دیده هستند با قبول مسئولیت وارد
المپیک می شوند؟مثل بهداد سلیمی که حالا یکی از امیدهای ایران برای کسب مدال در
رشته وزنه برداری است.بهتر است در شرایط فعلی بار سنگین روحی و روانی از روی دوش
ورزشکاران برداشته شود و شرایط را طوری فراهم کرد که تمرکز آنها فقط روی مسابقات
باشد نه چیز دیگری.

 

251 41

عربستان در بحران اقتصادی فرو رفت

 کارشناسان سیاسی و رسانه ای هند معتقدند کاهش قیمت نفت ،حمله نظامی عربستان به یمن ،ادامه سیاست های مداخله جویانه در سوریه و عراق و کمک مالی گسترده به تروریست ها باعث ورشکستگی و بحران اقتصادی در عربستان شده است.

به گفته مقامات وزارت امور خارجه هند،بحران اقتصادی در عربستان باعث اخراج گسترده کارگران هندی از کارخانه ها و گرسنگی آنها دراین کشور شده است.

روزنامه انگلیسی زبان ایشن ایج هند روز یکشنبه در گزارشی نوشت بحران اقتصادی در عربستان باعث شده که بیش از 10 هزار کارگر هندی شغل خود را از دست بدهند.
در ادامه این مطلب اضافه شده است این افراد هم اکنون با خطر گرسنگی در عربستان مواجه هستد.
‘سوشما سواراج ‘ وزیر خارجه هند در توئیتر شخصی خود با اشاره به گرسنگی بیش از 10 هزار نفر هندی در عربستان ، از مردم خواست به هموطنان خود در این کشور کمک کنند.

درادامه این توئیت اضافه شده است بیش از 800 کارگر هندی در عربستان نیز حقوقشان از سوی کارفرمایان عربستانی پرداخت نشده است.
وی از سفارت هند در ریاض خواست که غذای مورد نیاز اتباع این کشور را تا رفع مشکل تامین کنند.
وزیر خارجه هند در ادامه نوشت تعداد زیادی از شهروندان هندی در عربستان و کویت به دلیل رکود اقتصادی و کاهش قیمت نفت شغل خود را از دست داده اند .
وی افزود:وضعیت اتباع هندی در کویت قابل کنترل ولی در عربستان در شرایط بسیار وخیم قرار دارد.
‘وی.کی.سینگ’ وزیر مشترک در امور خارجی هند قرار است با سفر به عربستان در خصوص وضعیت کارگران این کشور با مقامات ریاض گفت وگو کند.
کنسولگری هند در جده قرار است در روزهای آینده شهروندان بیکار هندی را از عربستان خارج کند.
حدود سه میلیون هندی در عربستان مشغول به کار هستند.

52310

استقلال خوزستان-استقلال؛ در تنور اهواز!/ هشدار؛ احتمال گرمازدگی بازیکنان!

امشب استقلال خوزستان در اهواز میزبان استقلال تهران است. به قول علیرضا منصوریان آبی ها در «خرماپزون» به اهواز رفته اند. در این گرما بازی کردن کار هر کسی نیست و بی شک خود اهوازی ها هم که به بازی در این گرما عادت دارند، دچار مشکل می شوند.
طبق اعلام معتبرترین سازمان های هواشناسی امروز بالاترین و کمترین دما در اهواز به 46 و 30 درجه می رسد. ظهر امروز، در گرمترین حالت، دمای اهواز به 46 درجه خواهد رسید و هر چه هوا تاریکتر شود، از میزان گرما هم کاسته خواهد شد. سایت یاهو و «accuweather» دیروز گزارش کاملی از وضعیت هوای اهواز در امروز و روزهای آتی ارایه کردند.
طبق این گزارش ها امروز رطوبت هوا در اهواز به 22 درجه می رسد که این در کنار گرما، شرایط را برای فوتبالیست ها سخت تر خواهد کرد. سرعت باد در گرمترین حالت به 5 کیلومتر در ساعت می رسد ولی در شب احتمالا تا 14 کیلومتر در ساعت خواهد رسید. غروب اهواز امروز ساعت 20:10 دقیقه خواهد بود و با این وجود، دمای هوا زیاد پائین نمی آید. امشب دمای هوا در اهواز به 44 درجه بالای صفر می رسد که با رطوبت 22 درصد، کار را برای بازیکنان سخت و سخت تر می کند.
به گفته کارشناس ها، زمانی که دمای بدن از 40 درجه می‌گذرد، آسیب اعضا شروع می‌شود. حساس‌ترین جزء بدن به گرما دستگاه عصبی است. ممکن است رفتارهای عجیب از فرد سر بزند، پرخاشگر و بی ‌قرار شود. افت سطح هوشیاری هم از جمله مشکلاتی است که امروز شاید برای بازیکنان پیش بیاید. احتمال گرمازدگی بازیکنان در بازی امروز زیاد است و اورژانس حاضر در ورزشگاه از حالا تدارک لازم را دیده است.
برای اهوازی ها بازی در این شرایط ساده تر است چراکه به این وضعیت آب و هوا عادت دارند ولی برای منصوریان و شاگردانش شرایط سخت تر است. امید ابراهیمی هافبک دفاعی استقلال پیش از سفر به اهواز گفته بود: «می گویند بازی های ما آسان است… ولی بازی در اهواز مقابل استقلال خوزستان که مدافع عنوان قهرمانی است، در چنین آب و هوای گرمی راحت است؟ هر تیمی در آنجا به مشکل می خورد.» خود منصوریان هم دیروز در صحبت هایی که با بازیکنان داشت گفت به دلیل گرمای بیش از حد هوا، باید توان خود را در طول بازی تقسیم کنند تا اواخر بازی با مشکل روبرو نشوند. البته اکثر بازیکنان استقلال تجربه بازی در این آب و هوا را دارند و به بازیکنان جوان هم توصیه هایی می کنند.

 

256 41

 

داعش، هر 48 ساعت چند حمله در جهان انجام می‌دهد؟

سی ان ان روز یکشنبه افزود: درسال جاری میلادی حملات مرتبط با داعش بیرون از جولانگاه آن و از اندونزی تا آمریکا وسعت یافته است. از هشتم ماه ژوئن حملاتی که برگرفته از این گروه یا مرتبط با این گروه بوده، از اندونزی ، بنگلادش، ترکیه و اروپا گرفته تا آمریکا شدت یافته است و هر 84 ساعت، چنین حملاتی در نقاط مختلف جهان روی می دهد.

سی ان ان در این گزارش، اطلاعات تارنمای ‘اینتل سنتر’ (IntelCenter) را که شرکت آمریکایی مستقر در واشنگتن دی.سی بوده که به مطالعه و بررسی گروه های تروریستی می پردازد، مورد تایید قرار داد که شدت یافتن حملات گروه تکفیری – تروریستی داعش در خارج از جولانگاه آن یعنی خارج از محدوده سوریه، عراق ، لیبی و صحرای سینا، طی این بازه زمانی فراتر رفته و شدت یافته است.

سی ان ان به نقل از اینتل سنتر گزارش داد: بیش از نیمی از حملات صورت گرفته در شهرهای بزرگی صورت گرفته که بطور معمول با تهدید حملات تروریستی مواجه نبودند.
تارنمای اینتل سنتر بیستم جولای 2016 با ارائه آماری گزارش داد: از زمان ایجاد گروه داعش در 29 ژوئن 2014؛ تا بیستم جولای 2016میلادی ، 73 حمله تروریستی الهام گرفته یا با حمایت از این گروه در 21 یک کشور جهان رخ داده که منجربه کشته شدن 965 نفر و مجروح شدن دوهزار و 797 تن دیگر شده است؛ این آمار شامل مناطق جنگی همچون عراق، سوریه و لیبی نیست.

سی ان ان در این گزارش گفت که بسیاری از کارشناسان و ناظران بین المللی افزایش موج حملات تروریستی در نقاط مختلف جهان را که گروه تکفیری – تروریستی داعش مسئولیت آنها برعهده گرفت، «متوجه پیشروی های چشمگیر نیروهای دولتی در عراق و سوریه و آزادی سازی شهر فلوجه عراق می دانند.»

گزارش این رسانه آمریکایی در حالی است که گروه تروریستی تکفیری داعش دست پروده حاکمان کاخ سفید و نتیجه دخالت ها و سیاست های جنگ طلبانه آن در سراسر جهان به ویژه امور کشورهای خاورمیانه و آفریقا بوده که اکنون گریبان حامیان و ایجاد کنندگان آن را گرفته است.

سی ان ان 28 تیرماه در پی آزاد سازی شهر فلوجه (26 ژوئن برابر با ششم تیرماه) از دست گروه تروریستی داعش اعلام کرد که این گروه تاکنون 40 تا 45 درصد از مناطق تحت تصرف خود در عراق و سوریه را از دست داده است.
«جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا نیز در همین تاریخ در مصاحبه با سی ان ان به صراحت گفت: داعش در عراق و سوریه در حال فرار است.

وزیر امور خارجه آمریکا در آن مصاحبه حملات تروریستی همچون تیراندازی در باشگاه شبانه «اورلاندو» آمریکا، واقعه «نیس» فرانسه و حمله به فرودگاه استانبول ترکیه را از «سر استیصال برای دشمنی دانست که حلقه اطراف خود را تنگ تر می بیند» و گفت که بازتابی از محکم نبودن این گروه در مقر خود یعنی سوریه و عراق است.

52310

پتروشیمی بوعلی دوباره آتش گرفت، مدیرعامل ایست قلبی کرد/ روابط عمومی: تکذیب می‌کنیم!

 دقایقی پیش اخباری مربوط به آتش سوزی دوباره پتروشیمی بوعلی آمد در این اخبار آمده بود؛ در جریان تعمیر واحد پارازایلن در مجتمع پتروشیمی بوعلی این واحد باردیگر آتش گرفت که 9 نفر مصدوم شدند و مدیرعامل مجتمع ایست قلبی کرد‎.

اما این اخبار به سرعت توسط فرماندار ماهشر تکذیب شد،در این رابطه میزان نوشت: منصور قمر فرماندار ماهشهر با اشاره به اینکه هیچ انفجار و حریق گسترده ای در پتروشیمی بوعلی سینا این شهرستان رخ نداده است، گفت: تنها 6 نفر در حادثه ای که حین جوشکاری رخ داده در پتروشیمی به صورت سطحی آسیب دیدند که در حال مداوا بوده و حالشان خوب است.

وی ادامه داد: مدیرعامل این پتروشیمی نیز سکته نکرده است و امروز در محل پتروشیمی نبوده و در مرخصی به سر می برد.

47237

تصویری از نوجوانی مهدی طارمی

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ مهدی طارمی، یکی از امیدهای اصلی قرمزها در فصل جدید به حساب می آید. او در بین پرسپولیسی ها به قاتل استقلال مشهور است و به تازگی عکس از نوجوانی او منتشر شده که پرسپولیسی ها در شرح آن نوشته اند: «تصویری از قاتل استقلالی ها در نوجوانی.»

 

252 43

شرجی در خوزستان به 99 درصد رسید

کوروش بهادری اظهار کرد: جز ادامه رطوبت نسبی و شرجی، پدیده خاص دیگری برای استان در روزهای آینده پیش بینی نمی شود.

وی افزود: میزان رطوبت نسبی صبح امروز در امیدیه 99 درصد، آبادان 92 درصد، ماهشهر و شادگان 91 درصد، هندیجان و اهواز و آقاجاری 90 درصد، دزفول و شوش 81 درصد و رامهرمز و بهبهان 78 درصد بوده است.

بهادری گفت: در شبانه روز گذشته بستان با 46 و دهدز با 24 درجه سانتی گراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک ترین نقاط استان خوزستان گزارش شدند. تغییرات دمای هوای امروز اهواز نیز بین 45 و 31 درجه سانتی گراد در نوسان خواهد بود.

۴۷۴۷

توافق بر سر همکاری های فضایی، مخابراتی، شبکه های مجازی، آموزش فضانوردی میان ایران و روسیه

به گزارش خبرآنلاین و به نقل ازمركز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات؛ دكتر واعظي و هيات ايراني روز سه شنبه با ورود به استان استراخان در ساحل شمال غربي درياي خزر با مقام هاي اين استان از جمله الكساندر ژيلكين استاندار در باره افزايش همكاري هاي بازرگاني و كشاورزي بين استاني با ايران و همچنين ارتباطات دريايي و حمل و نقلي مذاكراتي انجام دادند و توافق هايي براي پيگيري انجام گرفت.

همچنين واعظي و مهدي سنايي سفير جمهوري اسلامي در فدراسيون روسيه و استاندار استراخان در نشست يك روزه اقتصادي ايران و روسيه با حضور كارشناسان و فعالان اقتصادي دو كشور سخنراني كردند.

واعظي رييس ايراني كميسيون مشترك همكاري هاي اقتصادي ايران و روسيه همچنين مذاكرات خود را در مسكو با ورونيكا نيكيشينا وزير تجارت اتحاديه اوراسيا در باره مشاركت اقتصادي با اين اتحاديه در قالب پيمان تجارت آزاد آغاز كرد.

مذاكرات با نيكلاي نيكيفروف وزير ارتباطات و رسانه هاي جمعي، دنيس مانتوروف وزير صنعت و تجارت، الكساندر نوواك وزير انرژي و رييس روسي كميسيون مشترك همكاري هاي اقتصادي دو كشور و همچنين الكساندر تكاچيف وزير كشاورزي روسيه از ديگر برنامه هاي كاري واعظي در مسكو بود كه با حضور سفير ايران برگزار شد.

همكاري هاي فضايي، مخابراتي، شبكه هاي مجازي، آموزش فضانوردي، توسعه روابط صنعتي و اقتصادي، كشاورزي، همكاري هاي نفتي و گازي، رفع موانع بانكي، صادرات و واردات متقابل، رايزني براي برنامه هاي نشست آينده كميسيون مشترك همكاري هاي اقتصادي دو كشور و پيگيري اجراي قرار دادهاي قبلي از جمله توافق هاي صورت گرفته در مذاكرات چهار روزه واعظي و هيات همراه در سفر به روسيه بود.

همچنين امروز سايت اقتصادي سفارت ايران در روسيه براي آگاهي رساني به بخش هاي مختلف تجاري و بازرگاني خصوصي دو كشور به دو زبان روسي و فارسي با حضور واعظي وزير ارتباطات، نوواك وزير انرژي روسيه و همچنين سنايي سفير جمهوري اسلامي ايران در مسكو رونمايي شد.

از آغاز روي كار آمدن دولت يازدهم، ايران و روسيه با اجراي راهبرد افزايش همكاري هاي دوجانبه و همگرايي منطقه اي، روابط اقتصادي رو به ركورد خود را تحرك بخشيدند.

 

5656