وزیر ارشاد: هنرمندان با خلق آثار هنری نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی دارند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سیدرضا صالحی‌امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سه شنبه نهم خرداد ماه در جلسه ۶۸۲ شورای فرهنگ عمومی بیان کرد: «حضور گسترده مردم در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مورد تقدیر است.»

او با تاکید بر اهمیت نقش فرهنگ در کاهش آسیب‌های اجتماعی، گفت: «وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای تأکید مقام معظم رهبری در این خصوص، مجموعه‌ای از اقدامات را در دستور کار خود قرار داده است.»

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه افزود: «با توجه به گستردگی حوزه فرهنگ، تلاش‌ها بر این است که بتوانیم با یک رویکرد فرهنگی و بهره‌مندی از این ظرفیت عظیم در مدیریت کاهش آسیب‌های اجتماعی اثرگذار باشیم.»

رییس شورای فرهنگ عمومی گفت: «به همین منظور کمیته‌ای در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی با رویکرد فرهنگی تشکیل شده است. در این کمیته نقش و نحوه تأثیرگذاری حوزه‌های مختلف فرهنگی در این حوزه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.»

او افزود: «هنرمندان با خلق آثار هنری در حوزه‌های کتاب، هنرهای تجسمی، فیلم و غیره نقش به سزایی در کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهند داشت. سرمایه گذاری و نظارت بر کالاهای فرهنگی با هدف کاهش آسیب های اجتماعی از دیگر فعالیت‌های ضروری در این حوزه است.»

صالحی امیری گفت: «باید در کمیته کاهش آسیب‌های اجتماعی، شورای فرهنگ عمومی نیز نحوه و چگونگی تأثیرگذاری دستگاه‌های عضو را مورد بررسی قرار دهد و متناسب با ظرفیت هر کدام از این دستگاه‌ها، اقدامات لازم در این حوزه انجام شود.»

در این نشست طبق دستور جلسه گزارشی از فعالیت‌های صورت پذیرفته در کارگروه آسیب اجتماعی توسط رستم وندی، قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی و رییس این کارگروه ارایه شد.

پس از مصوبه جلسه ٦٧٥ شورای فرهنگ عمومی مبنی بر بررسی پنج اولویت فرهنگی (سبک زندگی، اخلاق عمومی، گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی، آسیب‌های اجتماعی و سرمایه‌های اجتماعی) در سال ٩٦، کار گروه‌های پنج گانه تشکیل شدند تا هر یک از این موضوعات با همکاری دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی و با بهره گیری از نظرات اساتید و صاحب‌نظران این حوزه مورد بررسی قرار گیرد.

57243

چمران: قالیباف به تمام سوالات شورای شهر پاسخ داده؛ مستنداتش هست

مهدی چمران درمورد اظهارات برخی اعضاي شورای شهر تهران مبنی بر این که شهردار این شهر پاسخگوی اعضاي شورا نبوده است، گفت: بستگی دارد که تعریف ما از پاسخگویی چه باشد، اگر منظور از پاسخگویی این باشد که شهردار تذکر و یا سوال اعضای شورای شهر را پاسخ بدهد، باید بگویم ما تمام این مسائل را در شورای شهر داشتیم که همواره پاسخ گویی بوده است.

وی افزود: اعضاي شورای شهر، سوالات را به عنوان تذکر یا سوال می‌نویسند و ارائه می‌دهند و شهردار هم در یک مدت قانونی موظف است پاسخ دهد، اگر هم به سوالی پاسخ داده نشده، حتما به گونه‌ای موضوع روشن نبوده است، یک وقت هست سوال می پرسند و می گویند شهردار به شورا بیاید و پاسخ دهد که این امر بستگی به خود شهردار دارد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: این که بگوییم شهردار سوالی را پاسخ نداده باشد ما نداریم، در هر زمینه ای سوال شده، پاسخ ارائه شده است، سوالات باید به بنده واصل شود، موقعی سوالی مطرح شده و پاسخگویی دیر بوده است، بله، اما پیگیری کردیم و پاسخ دریافت شده است.

وی اضافه کرد: گاهی اوقات اعضا پاسخ را نپذیرفتند و دوباره سوال پرسیدند، گاه اتفاق افتاده که سوالات ۳ بار هم پرسیده شده است، اما این که پاسخ نداده باشند نداریم و مستندات شورای شهر مشخص و موجود است.

47234

نرخ جدید مرغ و انواع مشتقات اعلام شد

مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه پرنده وماهی از ثبات نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلومرغ زنده درب مرغداری ۴ هزار و  ۹۰۰ تومان، مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه ۶ هزار و ۶۰۰ تومان، توزیع درب واحد‌های صنفی ۶ هزار و ۷۵۰ و خرده فروشی ۷ هزار و ۳۵۰ تومان است.

وی افزود: با توجه به افزایش تقاضا در ماه رمضان نرخ هر کیلو ران مرغ با کمر و بدون کمر برابر با قیمت مرغ ۷ هزار و ۳۵۰ تومان است.
یوسف خانی با اشاره به نرخ سایر مشتقات بیان کرد: نرخ هر کیلو سینه با کتف ۱۲ هزارو ۵۰۰ تومان، سینه بدون کتف ۱۳ و فیله مرغ ۱۶ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی تصریح کرد: با وجود کاهش تقاضا در بازار، اما مرغداران همچنان از کاهش قیمت امتناع می‌نمایند. 

 

35224

انتقال ۶ زندانی ایرانی از کردستان عراق به ایران

محمدعلی مهران‌فر گفت: این انتقال در راستای موافقت‌نامه انتقال محکومین بین جمهوری اسلامی ایران و عراق است که ظهر امروز زندانیان موصوف از طریق مرز تمرچین جهت گذراندن ادامه محکومیت خود به کشور متبوع خود منتقل شدند.

47234

 

سخنان وزیر خزانه‌داری آمریکا ایرباس و بوئینگ را نگران کرد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری، رضا جعفرزاده در واکنش به اظهارات وزیر خزانه داری آمریکا گفت: اظهارات وزیر خزانه داری آمریکا پیش از آنکه تهدیدی برای ایران باشد نگرانی کمپانی های ایرباس و بوئینگ را فراهم کرده و معادلات بین المللی آمریکا و اروپا را تحت الشعاع قرار داده است.

وی اظهارداشت: مجوز فروش بوئینگ و ایرباس پس از توافق نامه هسته ای توسط دفتر کنترل سرمایه های خارجی ایالات متحده آمریکا که زیرمجموعه خزانه داری این کشور است، صادر شد؛ قراردادهای خرید هواپیما نیز بر همین اساس و طی مذاکرات مفصل صورت گرفته بود.

وی افزود: هرگونه ایجاد ابهام و شبهه پراکنی نوعی بی اعتبار کردن و زیر سؤال بردن شأن مذاکره کنندگان را در پی خواهد داشت به علاوه هر نوع محدودیت در فروش هواپیما به ایران به منزله نقض برجام از طرف آمریکا خواهد بود که مطمئنا دولت های اروپایی نه با آن موافقتند و نه به خاطر منافع شرکت هایشان چنین اجازه ای را به آمریکا خواهند داد.

جعفرزاده خاطرنشان کرد: از آنجایی که جذابیت بازار ایران بر فروشندگان و سازندگان هواپیما پوشیده نیست، مقامات وزارت راه و شهرسازی و شرکت های هواپیمایی برای ورود هواپیماسازان به رقابت در بازار ایران، تصمیمات جدی اتخاذ کرده اند؛ شرکت های هواپیمایی جهت نوسازی و پاسخ به مطالبات خود در بخش هوایی به این قراردادهای فعلی با ایرباس و بوئینگ اکتفا نکرده و با سایر شرکت های سازنده هواپیما نیز مذاکره خواهند کرد؛ چرا که نیاز کشور به ناوگان مدرن هوایی، بیش از این تعداد است.

 

35224

توضیحات سرکنسول ایران در کربلا درباره حل مشکل زائران سرگردان ایرانی

میر مسعود حسینیان در ارتباط با خبر منتشر شده مبنی بر اینکه 400 زائر ایرانی حدود یک هفته است به خاطر بدهکاری مدیر کاروان‌شان در عراق، سرگردان مانده‌اند و گذرنامه‌هایشان هم توسط تعدادی از هتل‌های کربلا گروگان گرفته شده است، اعلام کرد:‌ با توجه به پیگیری های انجام شده مشکل به وجود آمده در این ارتباط حل شده است ، تمام بدهی این کاروان پرداخت شده و زوار به مشهد برگشتند .

47237

افشاگری ذوب/ تبریزی با ۱.۶ میلیارد در استقلال

چند باشگاه مطرح لیگ برتری در پی شکار این بازیکن بودند که استقلال و علیرضا منصوریان از همه مشتریان در قبال عقد قرارداد با این مهاجم جدی تر ظاهر شده و توافق اولیه هم صورت گرفت. در شرایطی که توافق این بازیکن با استقلالی ها به صورت رسمی تایید نشد مدیر ذوب آهن با افشاگری پرده از توافق عجیب باشگاه تهرانی با تبریزی برداشت. سعید آذری در همین ارتباط گفت: «باشگاه استقلال در تماسی که با مرتضی تبریزی داشته پیشنهادی به مبلغ یک میلیارد و ششصد میلیون تومان به او ارائه داده و طبیعی است که ما نمی توانیم پیشنهادات وسوسه انگیز استقلال و پرسپولیس را به بازیکنان تیم مان بدهیم و بین مبلغ پیشنهادی استقلال و تیم ما اختلاف فاحشی وجود دارد».

مدیران باشگاه استقلال در تایید این ادعا مدعی شدند مرتضی تبریزی از همان روزهای ابتدایی آغاز غیر رسمی بازار تابستانی با این تیم پرطرفدار پاتیخت به توافق رسید که در این توافق قرار شد تا استقلالی ها با او به صورت رسمی قراردادی 1.2 میلیاردی ببندند و مبلغی در حدود 400 میلیون تومان نیز به عنوان پول رضایتنامه پرداخت کنند که به این ترتیب ادعای مدیرعامل ذوب آهن مورد تایید قرار می گیرد.

البته مدیرعامل ذوب‌آهن پیش از این بارها ادعاهای جنجالی دیگری هم داشته است. او در تعطیلات نیم‌فصل هم مدعی شده بود که منصوریان شخصا با چند بازیکن ذوب‌آهن تماس گرفته است، ادعایی که هرگز تایید یا تکذیب هم نشد. حالا باور کردن رقم پیشنهادی استقلال به تبریزی هم مثل ادعای قبلی آذری سخت است. البته استقلالی‌ها پیش از این به چند بازیکن دیگر هم پیشنهادات این چنینی داده و آنها را جذب کرده بود اما سوال اینجاست که اگر قرار است استقلال به بازیکنی مثل تبریزی چنین مبلغی را پرداخت کند، برای نگه داشتن بازیکنانی مثل کاوه رضایی و امید ابراهیمی چه پیشنهادی باید به آنها بدهد؟
43 43

 

نماینده اصولگرای مجلس خبر داد: تهیه طرح تفحص از روند بررسی صلاحیت کاندیداهای شوراهای شهر

عباس گودرزی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: موسسه مالی و اعتباری آرمان در بروجرد، مردم اعم از کشاورزان و کارگران را به خاک سیاه نشانده است. مردم دارایی خود را در این موسسه سپرده‌گذاری کردند و بلاتکلیفند که باید به این وضعیت رسیدگی شود.

وی ادامه داد: اینکه روز به روز یک موسسه مالی تحت عناوین مختلف با تغییر نام خود با اعتماد مردم بازی کند، قابل قبول نیست، باید به این وضعیت رسیدگی شود.

این نماینده اصولگرای مجلس با اشاره به روند بررسی صلاحیت کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: به طور مثال مراجع چهارگانه صلاحیت یک کاندیدا را رد کرده، اما هیات های نظارت روی این کاندیدا نظر مثبت داشتند و شخصی هم که بی گناه بوده در جریان این انتخابات رد صلاحیت شده است. در این خصوص تحقیق و تفحصی برای جلب اعتماد مردم در نظر گرفته شده و از هیات رئیسه مجلس درخواست می کنم که تا پایان به موضوع تحقیق و تفحص مذکور رسیدگی کند.

گودرزی در پایان گفت: کاندیداهای شورای شهر بروجرد، نسبت به برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اعتراضاتی دارند که درخواست می شود یک هیات ویژه به این موضوع رسیدگی کند.

47234