برف و باران چهارمحال و بختیاری را فرا می گیرد

مهرداد قطره سامانی افزود: سامانه بارشی صبح روز سه شنبه مناطق مختلف استان را فرا می گیرد که بیشترین میزان بارش برای کوهرنگ پیش بینی می شود.
وی ادامه داد: بارش ها به صورت برف و باران است اما به سبب اینکه بارندگی در طول روز رخ می دهد انتظار می رود شاهد بارش برف و باران مخلوط باشیم و برفی بر روی زمین باقی نمی ماند.
معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: براساس نقشه های پیش یابی، کمبود بارش ها در پایان اسفندماه امسال بین 30 تا 70 درصد است که انتظار می رود شاهد صرفه جویی بیش از پیش و مدیریت صحیح منابع آب در استان باشیم.
قطره سامانی، میانگین بارش های سال زراعی جاری ( 1 مهر تا 10 دی) استان را 45.6 میلیمتر اعلام کرد و گفت: این بارش ها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با کاهش 80 درصدی و در مقایسه با میانگین بلند مدت دوره مشابه با کاهش 87 درصدی مواجه است.
گفتنی است ، به سبب وقوع خشکسالی یک دهه اخیر در چهارمحال و بختیاری این استان با تاخیر در بارندگی های پاییزی و زمستانی و کاهش میانگین بارش ها مواجه است.
چهارمحال و بختیاری سرچشمه 2 رودخانه کارون و زاینده رود و سرچشمه بخشی از رودخانه دز است.
کاهش نزولات جوی در چهارمحال و بختیاری طی 10 سال اخیر، استان های اصفهان و خوزستان را دچار تنش آبی کرده است.

 

46

حمایت توئیتری سرکرده منافقین از تجمعات غیرقانونی ایران

مریم رجوی سرکرده گروهک منافقین در پیام تصویری که در صفحه توئیتر خود منتشر کرد با سوءاستفاده از تجمع چند روزه اخیر برخی شهرهای تهران تظاهرات‌کنندگان را به آشوب و خشونت دعوت کرد.

سرکرده منافقین مدعی شد که اکنون زمان گسترش و جهش کانون‌های شورشی است؛ این در حالی است که این فراخوان توسط منافقین بیش از هر چیز نشان می‌دهد اعتراضاتی که قرار بود در انتقاد به اوضاع اقتصادی باشد، از مسیر خود منحرف شده است.

پیشتر در اغتشاشات آشوبگران در فتنه 88، گروهک منافقین با صدور بیانیه از اغتشاشات خیابانی در داخل کشور حمایت کرده بود.

از بعد از ظهر روز شنبه با برپایی چند تجمع در انتقاد به مسائل اقتصادی در شهرهایی مانند مشهد، تهران و برخی مراکز استان‌ها، گروه‌های کوچکی از افراد اقدام به حمله به مراکز دولتی، بانک‌ها و تخریب اماکن عمومی کردند.

2929

تکذیب حمله به ساختمان دادگستری کرج

دادگستری استان البرز ضمن تکذیب این خبر اعلام می‌کند واحدی که مورد آسیب قرار گرفت ساختمان شورای حل اختلاف و یکی از مجتمع‌های قضایی این مجموعه بوده و در منطقه تجمع غیرقانونی به همراه چند بانک و واحد دولتی مورد حمله اغتشاشگران قرار گرفته است.

اخباری که در مورد آسیب به پرونده‌های مردم مطرح شده نیز کذب است و به اطلاع همه مردم استان می‌رسانیم کلیه پرونده‌ها بر اساس روند شکل گرفته به صورت الکترونیکی ثبت می‌شوند؛ همچنین از آنجایی که مجتمع مذکور تنها یکی از ده‌ها مجتمع دادگستری کل استان البرز است تنها تعدادی از پرونده‌های مختومه که در مرحله امحا قرار داشته و در محوطه بیرونی در انتظار عملیات معدوم‌سازی بودند آسیب دیده‌اند.

۴۷۴۷

کریمی با حکم وزیر ورزش مدیرعامل شرکت توسعه شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ محسن خمارلو مدیر روابط عمومی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور گفت: با حکم دکتر مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، مهندس حسن کریمی به عنوان مدیرعامل جدید شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور جانشین مصطفی مدبر شد.

وی افزود: کریمی پیش از این معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران بود و از امروز رسما به عنوان مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور فعالیت خود را آغاز کرد.

مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی شرکت توسعه در ادامه با اشاره به تغییرات صورت گرفته در هیات مدیره این شرکت نیز عنوان داشت: با حکم وزیر محترم ورزش و جوانان حسن کریمی به عنوان رئیس هیات مدیره و حسن کریمی، رضا معصومی راد، ژاله فرامرزیان ، حسن رباطی و بهروز منتقمی به عنوان اعضای جدید هیات مدیره شرکت توسعه و نگهداری منصوب شدند.

خمارلو در پایان خاطرنشان کرد: مراسم تودیع مصطفی مدبر و معارفه حسن کریمی مدیرعامل جدید شرکت توسعه ساعت 10 امروز در ساختمان این شرکت واقع در مجموعه ورزشی انقلاب برگزار شد.

لازم به یادآوری است که پیش از این آقایان اکبر نوجوان، مصطفی مدبر، مناف هاشمی، علی آقازاده و حسن رباطی به عنوان اعضای هیات مدیره شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور فعالیت داشتند.

256 41

 

واکنش مردم به آتش‌زدن پرچم ایران توسط اغتشاشگران /هزینه تصمیمات غلط احمدی‌نژاد همچنان بر دوش مردم

محسن صفایی فراهانی، اقتصاددان و نماینده مردم تهران در مجلس ششم معتقد است مردم امروز جور تصمیم‌های دولت احمدی‌نژاد را می‌کشند. او می‌گوید: در برنامه چهارم توسعه نیز قرار بر هدفمند شدن واقعی یارانه‌ها بود تا از این طریق اقشار محروم و آسیب پذیر جامعه از مواهبی استفاده کند؛ آنهم مشروط به اینکه بخشهایی از پرداخت یارانه توسط دولت حذف شود. اگر دولت بتواند یارانه بخشهای غیر آسیب‌پذیر را حذف کند، کار بزرگی انجام داده است.

اهم اظهارات صفایی فراهانی به شرح زیر است:

*یارانه در اصل کار غلطی بود که در ابتدا توسط دولت احمدی نژاد اجرایی شده بود. به جای اینکه منابع کشور را صرف اشتغال کنند، با نام  یارانه، کمیته امداد را در کشور توسعه دادند. در حالی که جوانان به شغل و کار نیاز داشتند، منابع را در جامعه به عنوان یارانه توزیع کردند.میزان پرداخت یارانه بسیار زیاد است. در حال حاضر 35 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی پرداخت می‌شود. این مبلغ 3 برابر بودجه عمرانی کشور است. باید سوال پرسید که اگر این میزان از یارانه پرداختی، در بخش عمرانی کشور سرمایه‌گذاری می‌شد، آیا منفعت آن برای مردم بیشتر نبود؟ اکنون که حدود 7 سال از توزیع یارانه نقدی در جامعه می‌گذرد، مردم چه منفعتی کسب کرده‌اند؟ 

آقای روحانی مشخصا حذف پرداخت یارانه نقدی را برای منفعت خودش انجام نمی‌دهد. شرایط کشور به گونه‎ای شده که آقای روحانی تصمیم به این کار گرفته است. زمانی منابع درآمدی کشور، با فروش نفت 100 دلاری بود که البته بدون هیچ توجیه اقتصادی و برنامه‌ریزی صحیح بین مردم توزیع شد. امروز با فروش نفت50 دلاری و جمعیت 80 میلیون نفری، نمی‌توان جامعه را اداره کرد. با این درآمد و هزینه و جمعیت بالا، واقعا نمی‌توان پرداخت یارانه را ادامه داد. 

*دولت باید تصمیم درست را اتخاذ کند و پرداخت یارانه را صرفا به اقشار محروم جامعه محدود کند. پرداخت یارانه به عموم اقشار جامعه، کار صحیحی نیست. در برنامه چهارم توسعه نیز قرار بر هدفمند شدن واقعی یارانه‌ها بود تا از این طریق اقشار محروم و آسیب پذیر جامعه از مواهبی استفاده کند؛ آنهم مشروط به اینکه بخشهایی از پرداخت یارانه توسط دولت حذف شود. اگر دولت بتواند یارانه بخشهای غیر آسیب‌پذیر را حذف کند، کار بزرگی انجام داده است.

* اگر هزینه‌های جاری در آن زمان احمدی نژاد بیشتر نمی‌شد و دولت کوچکتر مانده بود و بی دلیل شاهد رشد پرسنل در بخش دولتی نبودیم، امروزه دولت می توانست از پس مخارج برآید. 

حساب مطالبات به حق مردم ازاخلالگران جدا است

ایرنا نوشت:

محمد جواد کولیوند با بیان اینکه حساب مطالبات به حق مردم ازاخلالگران جدا است، افزود: باید با اخلاگران برخورد قانونی صورت گیرد. 

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مطالبات به حق مردم قابل پیگیری بوده و تاکنون نیز پیگیری شده است اما باید با افرادی که اموال عمومی و دولتی را تخریب می کنند برخورد شود.

واکنش مردم به آتش‌زدن پرچم ایران توسط اغتشاشگران
تسنیم نوشت:

بعد از ظهر روز گذشته پس از برپایی چند تجمع در انتقاد به مسائل اقتصادی در شهرهایی مانند تهران و برخی مراکز استان‌ها، تعدادی از افراد ناشناس اقدام به حمله به مراکز دولتی، بانک‌ها و تخریب اماکن عمومی کردند.

در تهران، در میدان فردوسی یک گروه حدوداً 50نفره اقدام به تخریب ایستگاه اتوبوس‌های تندرو و شکستن میله‌های خطوط بی‌آرتی کرده و سپس سطل‌های زباله را آتش زده و خیابان‌های اصلی در تقاطع پل کالج، میدان فردوسی و چهارراه ولی‌عصر(عج) را مسدود کرده و جلوی ماشین‌های عبوری را گرفته به آنها آسیب رساندند.

اما در این بین، فیلمی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌داد یک فرد میان اغتشاشگران اقدام به آتش زدن پرچم مقدس کشورمان کرده است. این اقدام وی، از شب گذشته تا کنون بازتاب بسیار گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشته و مردم واکنش‌های بسیار تندی در محکومیت این اقدام داشته‌ و اعلام کرده‌اند که این گونه اقدامات به هیچ وجه کار مردم ایران نیست و قطعاً پای منافقین در میان است.

29214

حذف تمامی سهمیه‌های آرم طرح ترافیک/ ساخت شهرک اسکان اضطراری در جاده تهران- قم

محمدعلی نجفی صبح امروز در حاشیه حضورش در شورای شهر گفت: با فروش طرح و آرم مخالف هستم. چرا که در هیچ کجای دنیا این روش‌ها سابقه نداشته است.

وی با بیان اینکه پیش بینی‌های لازم انجام شده است اما ممکن است مشکلاتی هم در حین اجرای کار ایجاد شود، گفت: مهمترین مسئله این است که تهران باید دچار تحول شود و اینکه طرحی در دهه 50 اجرایی شود ولی هیچ کس جرات آن را نداشته باشد که آن را اصلاح کند قابل قبول نیست و باید به علم و تجربه دیگران توجه کرد و حتی ممکن است اشکالاتی نیز در ابتدای راه وجود داشته باشد اما آنها را حل می‌کنیم.

شهردار تهران از حذف تمامی سهمیه بگیران آرم طرح ترافیک در طرح جدید خبر داد و گفت: چهار سال فرصت داریم و عجله‌ای نیست و ممکن است برای اجرای هر مرحله مشکلی وجود داشته باشد که آن را با درایت حل خواهیم کرد.

کارگروه ملی زلزله به ریاست معاون اول رئیس جمهور تشکیل شود

نجفی که امروز برای ارایه گزارش درباره زلزله و عملکرد مدیریت بحران در شورا حاضر شده بود، با بیان اینکه ما 14 پیشنهاد کوتاه مدت و 20 پیشنهاد بلندمدت داشتیم، گفت: برای انجام 14 پیشنهاد کوتاه مدت‌ به 14 میلیارد تومان نیاز است و برای پیشبرد 20 راهکار بلندمدت‌ نیز به 25 هزار میلیارد تومان اعتبار احتیاج داریم که 10 هزار میلیارد آن باید توسط شهرداری و 15 هزار میلیارد باقیمانده نیز توسط دستگاه‌های دولتی باید تامین شود.

وی با بیان اینکه پیشنهاد دادیم که کارگروه ملی زلزله به ریاست معاون اول رئیس جمهور تشکیل شود، گفت: این کارگروه در دوره اصلاحات سابقه فعالیت داشت اما در دوره بعد تعطیل شده است.

شهردار تهران در پاسخ به این سوال که نقشه تخلیه امن اضطراری به روز رسانی نشده است،‌ گفت: بحث اعضای شورای شهر در خصوص روزآمد نبودن این نقشه نیست بلکه برخی محلات نقاطی که برای تخلیه امن و اضطراری در نظر گرفته شده بود در هنگام زلزله بسته بوده است.

وی با بیان اینکه نقشه تخلیه امن به میزان زیادی روزآمد است و در عین حال نیز اصلاح می‌شود، گفت: باید یک سیستم اضطراری طراحی کنیم تا هر کس بداند نقشش در هنگام وقوع حادثه چیست؟ مثلا اگر مسجد یا مدرسه‌ای امن تشخیص داده شده است باید در زمان حادثه بازگشایی شود نه اینکه تازه بعد از وقوع حادثه جلسه بگذاریم و از آنها بخواهیم که درهای مساجد و مدارس را باز کنند و باید به سمت سازماندهی علمی پیش برویم.

مهلت 3 ماهه برای تعیین تکلیف وظایف دستگاه‌های مدیریت بحران

شهردار تهران با بیان اینکه سه ماه به دستگاه‌های دخیل در امر بحران تهران وقت داده‌ایم که بر اساس مصوبه سال 89 هیات دولت تکالیف، ماموریت‌ها و توان خود را شرح دهند، گفت: قرار است این گزارش ظرف سه ماه آینده تعیین شود و سازمان مدیریت بحران ماموریت دارد هر دو هفته یکبار این موضوع را برای دستگاه‌های دخیل یادآوری کند تا در دقیقه 90 این گزارش‌ها بسته نشود.

شهردار تهران در ادامه تاکید کرد که تجربه دو زلزله اخیر در اطراف تهران سبب شده که بستر برای رخداد اتفاقات خوب فراهم شود .

پیشنهاد نجفی برای افزایش 150 تا 200 تومانی قیمت بنزین

نجفی در خصوص وضعیت آلودگی هوا نیز گفت: گزارشی به رئیس جمهور و رئیس مجلس در خصوص آلودگی هوای تهران داشته‌ایم و پیشنهاد دادیم در یک برنامه پنج ساله، هر سال با پرداخت 2000 میلیارد تومان اعتبار به کاهش آلودگی هوا کمک کنیم، قول می‌دهیم در سال اول 22 درصد آلودگی هوا را کاهش دهیم و این برنامه در یک جدول مشخص روشن است که 10 الی 14 پیشنهاد مختلف در خصوص وضعیت اتوبوس، تاکسی، موتورسیکلت‌ها و … در نظر گرفته شده است ، از آنجایی که برنامه ریزی کمی و سنجش پذیر است، دولت می‌تواند به شهرداری اعتماد کاملی در این زمینه داشته باشد.

وی با بیان اینکه مجموعه‌ای از اقدامات باید انجام شود تا منابعی که ما برای این پیشنهاد لازم داریم تامین شود، گفت: مثلا پیشنهاد کردیم که 150 تا 200 تومان قیمت بنزین در شهر تهران افزایش یابد که چیزی حدود 700 میلیارد تومان می‌شود که آن را صرف پیشبرد اهداف کاهش آلودگی هوا کنیم.

پیشنهاد جدید برای ساخت شهرک اسکان اضطراری در حدفاصل تهران- قم

شهردار تهران در پاسخ به این سوال که آیا بوستان ولایت برای اسکان موقت شهروندان تهرانی در زمان بروز حادثه و یا احداث شهرک اسکان اضطراری در نظر گرفته می‌شود یا نه؟ گفت: بوستان ولایت از آنجایی که وسط شهر است جای مناسبی برای ساخت شهرک اسکان اضطراری نیست. بنابراین پیشنهاد ما این است که زمین‌های پایین مرقد امام خمینی (ره) که بین تهران و قم است که بخشی از آنها نیز متعلق به شهرداری تهران است برای ساخت این شهرک در نظر گرفته شود که البته باید بودجه آن در سال 97 پیش بینی شود وگرنه شهرداری با این امکانات توان تامین بودجه را ندارد.

وی افزود: البته هنوز طرح جامع بوستان ولات تهیه نشده اما معتقدم باید امکان دو منظوره شدن پیدا کنند و در هنگام بحران به یاری مدیریت شهری بیایند.

نجفی همچنین در خصوص خسارات ناآرامی‌های روز گذشته تهران، گفت: خسارات بسیار جزئی بوده و در حد آتش زدن برخی از سطل‌های زباله، کندن نرده‌های برخی خیابان‌ها و خسارت به دو الی سه دستگاه اتوبوس بوده است. اما آنچه که مهم است اینکه از نظر اجتماعی این ناآرامی‌ها خوب نبوده و مردم باید هوشیار باشند.

شهردار تهران در خصوص شکایت اخیرش از یکی از رسانه‌ها گفت: ما موافق انتقاد هستیم و حتی معتقدم شخص شهردار و هم برنامه‌هایش باید مورد انتقاد درست بی رحمانه قرار گیرد اما اینکه بخواهند با دروغ و با روش‌های ضد اخلاقی و اغراض سیاسی، دروغ نسبت دهند، قابل قبول نیست.

وی با بیان اینکه تا کنون بارها نسبت به بنده دروغ‌های زیادی مطرح شده اما تا حالا شکایتی نکردم، گفت: متاسفانه برخی رسانه‌ها که ادعای مکتبی بودن و اسلامی بودن را دارند این دروغ‌ها را نسبت دادند و اگر دستگاه قضا نیز به مانند ما به دروغ حساس باشد باید این مسئله را رسیدگی و به سمع مردم برساند.

نجفی در خاتمه همچنین در خصوص سخنان نوبخت در مورد خرید1000 واگن قطار گفت: 1000 وعده خوبان یکی وفا نکرد و بارها قول دادند اما چیزی ندیدیم و البته باید بگویم جناب نوبخت از دوستان خوب ما است اما امیدواریم مناقصه این قطارها هر چه زودتر برگزار شود.

۴۷۴۷

دیدار شب گذشته رهبر انقلاب با خانواده یک شهید مسیحی /این شیرینی را آقای خامنه‌ای آورده بود…

جزئیات این دیدار را یک مجری تلویزیونی منتشر کرده که به این شرح است:

روایت یک دوست: امشب آیت الله خامنه ای اومده بودند طبقه بالای واحد ما ( در وحیدیه تهران) منزل شهید روبرت آودیسیان از شهدای ارمنی. آرموند در خونه ما را زد. یه ظرف شیرینی داد و گفت اینها را آقای خامنه ای آورده اومده بود خونه ما.

2929

 

 

ترفندهای علمی برای اینکه خوابی راحت داشته باشید

به گزارش خبرآنلاین به نقل از سیناپرس،قطعا داشتن خوابی مناسب و با کیفیت می تواند خستگی روزانه شما را از بین برده و در سبک زندگی پر مشغله افراد تاثیر به سزایی داشته باشد. از سوی دیگر داشتن یک سبک زندگی شلوغ و پر دغدغه می تواند تاثیراتی منفی بر نوع خواب شما داشته باشد و به این ترتیب افراد علی رغم خستگی زیاد قادر به داشتن خوابی مناسب نبوده و روز بعد، کسل و خسته خواهد بود. در این بخش به معرفی چهار ویژگی که یک خواب مناسب از دید پژوهشگران می پردازیم.
آسوده باشید

نخستین موضوعی که باید در رابطه با داشتن یک خواب مناسب و خوب در نظر داشت، ریلکس بودن و داشتن خاطری آسوده است. برخی از افراد به طور طبیعی تمایل به شب بیداری دارند و برخی از مردم، بالعکس علاقه دارند شب ها زود به بستر رفته و صبح زود بیدار شوند. دکتر روجر هندرسون (Roger Henderson) در این رابطه می گوید: «بیشتر افراد داری درجه بندی خاص خود برای ساعات خواب شبانه و استراحت هستند ما بر این اساس رفتارهای خود را در شب بیداری ها و یا سحر خیزی نشان می دهیم.» در هر صورت اگر می خواهید خوابی با کیفیت را تجربه کنید، حتما در هنگام خواب فکر خود را آسوده کرده و با ذهنی آرام بخوابید.

از نوشیدن قهوه و سایر نوشیدنی های کافئین دار پرهیز کنید

برخی از افراد قادر هستند عصرها یا شب ها پیش از خواب یک فنجان قهوه نوشیده و سپس خواب آرامی داشته باشند اما این موضوع برای بیشتر مردم متفاوت بوده و کافئین به عنوان یک محرک قوی موجب اختلال در خواب می شود. به هر حال توصیه می شود پس از ساعت 2 بعد از ظهر از نوشیدن قهوه خودداری کنید. این موضوع قطعا در کیفیت خواب شما تاثیرگزار خواهد بود.

از الگوی ثابتی برای خواب پیروی کنید

این تصور که شما در طول روزهای کاری کمبود خواب داشته و ان را در تعطیلات آخر هفته جبران کنید، اشتباه است. حتی یک شب کم خوابی می تواند تاثیرات نامطلوبی بر سلامت روح و جسم شما داشته باشد و بازگشت به الگوی عادی خواب بعد از این کم خوابی، چند روز به طول خواهد انجامید. سعی کنید همیشه از الگوی خواب ثابتی پیروی کرده و ساعات خواب و بیدار شدن خود را تنظیم کنید. به این ترتیب ساعت بیولوژیکی بدن شما نیز تنظیم شده و به نحو بهتری عمل خواهد کرد.

تعریق شبانه را جدی بگیرید

برای کسانی که دچار عارضه عرق کردن شبانه هستند، تشخیص این موضوع سخت است که آیا به دلیل عرق کردن از خواب بیدار شده اند یا به دلیل بیدار شدن یکباره از خواب ، بدنشان عرق کرده است. بهترین راهکار برای کاهش این مشکل، داشتن الگوی غذائی خوب و مصرف مواد غذائی سالم است. به خاطر داشته باشید که اگر ابنتدا از خواب بیدار شده و سپس عرق می کنید و احساس تشنگی دارید، احتمالا دچار مشکل در سطح آدرنالین شده اید. برای رفع این مشکل می توانید دو ساعت پیش از خواب از کربوهیدرات های پیچیده مانند نان گندم کامل یا نان جو دو سر استفاده کنید. این کار سبب می شود در ساعات نیمه شب بدن شما با افت قند خون مواجه نشوید.

5454

انتقاد نماینده ارومیه از توهین‌های صورت‌گرفته به مردم آذربایجان در بازی تراکتورسازی و پرسپولیس

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، روح‌الله حضرت‌پور نماینده ارومیه با انتشار پیامی در کانال تلگرامی خود نوشت:

بسمه تعالی

متاسفانه روز جمعه ۸ دی ماه و در ورزشگاه آزادی تهران شاهد توهین و اهانت های سازماندهی شده نه علیه تیم تراکتورسازی بلکه بر علیه مردم غیور، قهرمان و سرافراز آذربایجان بودیم.

همانطور که از فیلم های موجود از ورزشگاه معلوم است تماشاگران تیم پرسپولیس تهران در یک کری خوانی از پیش هماهنگ شده و با همراهی لیدرهای تیم در ورزشگاه تمامی شاخصه های انسانیت، اخلاق و خطوط قرمز در ضرورت حفط وحدت ملی و همبستگی اقوام را زیر پا گذاشته و لگدمال کردند.

تاسف بنده و مردم آذربایجان از این است که ورزشی که باید تداعی گر اتحاد ایرانیان و نشانگر صفا و صمیمیت بین آنها و فرصتی برای دوستی و مودت باشد با سازماندهی عده ای تماشاگرنما و عدم برخورد با آنها و سرایت به تمامی سکوها به موضوعی برای ایجاد نفاق و تفرقه در شرایط حساس کنونی می شود و در مورد اخیر وجود دست های پشت پرده در این باره را بیش از پیش آشکار می سازد و این در حالی است که با عدم برخورد با عاملان و مسببان در گذشته سبب گسترده شدن روزافزون اهانت ها شده ایم و مسئولان وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال باید در این راستا پاسخگو باشند.

اینجانب از طرف مردم ارومیه و آذربایجان و ملت شریف و بزرگ ایران خواستار برخورد با مسببان و میدان داران این حرکت دور از انسانیت بوده و آرزومندم که تک به تک هموطنان و به ویژه تماشاگران مسابقات ورزشی در راستای اتحاد و همبستگی ملی گام بردارند و از هرگونه شعارهای نژادپرستانه و ضد یک قومیت خاص که سبب جریحه دار شدن قلوب میلیونها نفر از ایرانیان شود، خودداری کنند.

روح الله حضرت پور
نماینده مردم شریف ارومیه در مجلس شورای اسلامی

46