تکلیف صعود نماینده ارومیه به لیگ برتر والیبال به بازی سوم کشیده شد

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، بازی برگشت از مرحله نیمه نهایی مسابقات لیگ دسته یک والیبال باشگاه های کشور امروز با برگزاری دو دیدار به میزبانی شهرهای سیرجان و کرمان دنبال شد.

در یکی از این دیدارها و در شهر کرمان تیم شهرداری جوان ارومیه میهمان تیم لاستیک بارز بود که در پایان نماینده کرمان موفق شد با نتیجه سه بر یک نماینده ارومیه را شکست دهد.

در این دیدار نماینده کرمان ست‌های اول، دوم و چهارم با امتیازات ۲۵-۱۶، ۲۵-۲۲ و ۲۵-۲۲ به‌سود خود به پایان برساند و تنها در ست سوم با نتیجه ۲۸-۲۶ برابر شهرداری جوان ارومیه شکست خورد.

به این ترتیب با توجه به نتیجه بازی رفت دو تیم که ۳ بر ۲ به سود شاگردان محسنی نیا در تیم شهرداری جوان به پایان رسیده بود، تکلیف یکی از دو تیم راه‌یافته به لیگ برتر والیبال و فینالیست لیگ دسته یک به دیدار سوم که روز یکشنبه ششم اسفند ماه به میزبانی ارومیه در سالن دورنالاریوواسی مجموعه ورزشی غدیر برگزار خواهد شد کشیده شد.

 

48

گوشت و تخم مرغ تا پایان فروردین گران نمی‌شود

محمد ورناصری، درباره مایحتاج
مردم در روزهای پایانی سال و شروع سال جدید گفت: برنامه ریزی های لازم برای ذخیره داریم
و مجوز توزیع به همه استان ها ابلاغ شده است.

وی گفت: روزانه در تهران
100 تا 110 تن تخم مرغ با قیمت شانه ای 12 هزار و 600 تومان توزیع می شود و همچنین
مجوز توزیع در شهرستان ها نیز صادر شده است.

مدیرعامل شرکت پشتیانی امور
دام تاکید کرد: برنامه لازم برای استمرار و پشتوانه توزیع این موضوع انجام شده است
البته بخش زیادی نیز از محل واردات تامین می شود.

به گفته وی در مرحله اول
10 هزار تن تخم مرغ وارد شده و مجوز واردات 35 هزار تن نیز صادر شده است البته بخش
خصوصی نیز در کنار این مرکز واردات خوبی انجام داده است.

ورناصری با اشاره به اینکه
بخش عمده این محموله ها از گمرکات شهریار، غرب، بازرگان و آستار وارد می شود، افزود:
با توجه به اینکه توزیع در فروشگاه های زنجیره ای، سازمان ها و میادین به وفور انجام
می شود بنابراین شاهد هستیم که این روند اثر خود را گذاشته است.

وی اظهارداشت: توزیع مرغ و
تخم مرغ مدت زمان زیادی است که شروع شده و از هفته گذشته شدت توزیع آنها را افزایش
دادیم و گوشت قرمز نیز از ابتدای سال توزیع می شود و مشکل خاصی در این زمینه نداریم.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور
دام درباره قیمت مرغ و تخم مرغ گفت: اگرچه مرغ و تخم مرغ در روزهای گذشته قیمت متعادلی
داشت اما به دلیل توزیع مستمر شاهد روند نزولی قیمت ها بودیم.

وی اعلام کرد: قیمت هر کیلو
مرغ منجمد به تمام متقاضیان، مراکز مصرف عمده، فروشگاه ها، میادین، سازمان ها و ارگان
ها 5800 تومان است و قیمت مصرف کننده در سطح شهر 6200 تومان است.

ورناصری افزود: در حال حاضر
قیمت گوشت تازه گوسفندی مخلوط در میادین و فروشگاه های زنجیره ای 33 هزار تومان است،
اما با توجه به نرخ پایین هر کیلو 23 هزار تومان گوشت گوساله توزیع آن شروع شده اما
هنوز قیمت مشخصی را اعلام نکردیم.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی دام
از مصرف کنندگان خواست با توجه به پراکندگی شبکه توزیع در سراسر کشور و ضرورت نظارت
بر تمامی فروشگاه ها و میادین از فروشگاه های زنجیره ای و سازمان های میادین که با
قیمت های مصوب توزیع می می شود، خرید کنند.

 

35223

رییس هلال احمر: به اجساد رسیدیم / یک کوهنورد: هواپیما متلاشی شده و هنوز جسدی پیدا نکرده‌ایم

مرتضی سلیمی اظهار کرد: تیم‌هایی از هلال احمر و ارتش در محل سقوط هواپیما حضور دارند و به اجساد رسیده‌اند. آخرین هلیکوپتر هم در حال ارسال اقلام مورد نیاز ازجمله کیسه جسد و بسکت‌هایی برای انتقال اجساد هستند.

رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر همچنین اضافه کرد: تمام تلاش ما این است که پیش از غروب آفتاب که امکان پرواز وجود دارد تعدادی از اجساد را به پایین منتقل کنند، اما شرایط بسیار دشوار و وزش باد بسیار شدید است و این شرایط حتی دسترسی با هلیکوپتر را هم دشوار می‌کند.

یکی از اعضای گروه کوهنوردی: هنوز نتوانسته‌ایم جسدی پیدا کنیم

در عین حال، یکی از اعضای گروه کوهنوردی از استان کهگیلویه و بویراحمد که به محل سقوط هواپیمای تهران یاسوج رسیده است، مشاهدات خود را از پیدا کردن و پراکنده بودن لاشه و اجساد بیان کرد.

قربانعلی صیادی که یکی از اعضای گروه چهار نفره‌ای است که از صبح ساعت 5 صعود خود را آغاز کرده‌اند، گفت که بر روی لاشه هواپیما رسیده‌اند.

این کوهنورد در خصوص وضعیت لاشه هواپیما گفت: بخش اعظم هواپیما به دو تکه و بقیه هواپیما متلاشی شده است.

این کوهنورد اعلام کرد: هلیکوپترها بر فراز محل به شدت در حال پرواز هستند اما هنوز نتوانسته‌ایم جسدی پیدا کنیم.

صیادی در ادامه افزود: شرایط بسیار سخت است و تشنگی شدید بر ما فشار می‌آورد.

عکس‌های جعبه سیاه به نیروهای هلی‌برد داده شد

همچنین مدیر کل دفتر نظارت بر عملیات سازمان هوانوردی گفت: عکس‌های جعبه سیاه را به نیروهای امدادی و تکاورانی که هلی برد شده‌اند داده‌ایم که بتوانند آن را پیدا کنند.

محمدسعید شرفی مدیر کل دفتر نظارت بر عملیات سازمان هوانوردی درباره آخرین اقدامات برای پیدا کردن جعبه سیاه هواپیمای سقوط کرده تهران – یاسوج گفت: تیم تخصصی ما منتظرند که موقعیت مناسب شود؛ البته عکس‌های جعبه سیاه را به نیروهای امدادی و تکاورانی که هلی برد شده‌اند داده‌ایم که بتوانند آن را پیدا کرده و به نماینده سازمان هواپیمایی کشوری تحویل دهند.

شرفی در پاسخ به این پرسش که شرکت سازنده این هواپیما در حال حاضر چه خدماتی باید انجام دهد؟ گفت: همه نقشه‌ها و اطلاعات هواپیما را داریم، البته شرکت سازنده یکی از مجموعه‌هایی است که در بررسی سانحه باید مشارکت کند، بنابراین کشور شرکت سازنده هواپیما به تهران دعوت شده‌ و دیشب به تهران رسیده‌اند.

وی تاکید کرد: احتمالا بعد از این که جعبه سیاه را پیدا کرده و مستندات را جمع‌بندی کنیم با حضور آنها بخش‌هایی از بررسی سانحه صورت می‌گیرد.

47234

قیمت طلا کاهش یافت

به گزارش رویترز، در حالی که ارزش دلار ترمیم شده و از پایین‌ترین رقم‌های ۳ سال گذشته فاصله گرفته، و سرمایه گذاران در انتظار انتشار صورت مذاکرات نشست اخیر فدرال رزرو آمریکا هستند تا سرنخ‌هایی از چشم انداز افزایش نرخ بهره در آمریکا به دست بیاورند، قیمت طلا امروز برای سومین جلسه متوالی کاهش یافت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۳۴۳ دلار و ۲۲ سنت رسید. قیمت هر اونس طلای آمریکا نیز امروز ۰.۸ درصد افت داشت و به ۱۳۴۵ دلار و ۷۰ سنت رسید.

شاخص دلار در برابر سبد ارز‌های معتبر جهانی امروز با ۰.۲ درصد افزایش به ۸۹.۲۹۵ رسید. در حالی که بعد از رسیدن دلار به پایین‌ترین رقم ۳ سال گذشته در هفته قبل، برخی سرمایه گذاران اقدام به خرید ارز ملی آمریکا کردند، ارزش دلار تا حدودی ترمیم شده است.

صورت مذاکرات نشست اخیر فدرال رزرو آمریکا که طی روز‌های ۳۰ و ۳۱ ژانویه برگزار شد، قرار است روز چهارشنبه منتشر شود. سرمایه گذاران منتظرند تا سرنخ‌هایی از روند افزایش نرخ بهره به دست بیاورند.

پس از آنکه نوار افزایش سهام‌های اروپایی پاره شد، ارزش سهام‌های آسیایی امروز کاهش داشت و روند اخیر ترمیمی آن‌ها کند شد.

35225

 

شانگهای چین با درخشش هالک و اسکار صدرنشین شد

به گزارش ایسنا، در روز نخست هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا در منطقه شرق، ۴ دیدار در گروه‌های E و F برگزار شد.
در گروه E کاشیوا ریسول ژاپن، مقابل تیانجین چوانجیان به تساوی یک بر یک رسید. در این دیدار کریستیانو در دقیقه ۵۲ برای کاشیوا و پاتو در دقیقه ۸۹ برای تیانجین گلزنی کردند.
همچنین کریستیانو در دقیقه ۳۰ این دیدار یک پنالتی برای کاشیوا از دست داد.
در دیدار دیگر این گروه کیچه هنگ کنگ که دیگو فورلان را در اختیار دارد در خانه مقابل چومبوک موتورز کره جنوبی با نتیجه ۶ بر صفر مغلوب شد. تمامی گل‌های این دیدار در نیمه نخست به ثمر رسید. مرد نخست این دیدار آدریانو بود که در دقیقه ۶ (پنالتی)، ۱۵ و ۴۶ (پنالتی) برای نماینده کره جنوبی هت تریک کرد.

همچنین کیم جیم سو در دقیقه ۲۶، تیاگو آلوز در دقیقه ۳۲ و لی دونگ گوک دقیقه 90 دو گل دیگر چومبوک موتورز را به ثمر رساندند.

با این نتایج چومبوک موتورز ۶ امتیازی شد تا صدرنشین گروه E شود. پس از این تیم تیانجین با ۴، کاشیوا ریسول با یک و کیچه بدون امتیاز در رده‌های بعدی این گروه قرار گرفتند.

همچنین در دو دیدار گروه F ابتدا اولسان هیوندای کره جنوبی میزبان کاوازاکی ژاپن بود که نماینده کره جنوبی توانست با نتیجه ۲ بر یک کاوازاکی را شکست دهد. در این دیدار جانگ در دقیقه ۴۲ و لی یئونگ جائه در دقیقه ۶۶ برای اولسان و چاینه در دقیقه ۸۶ برای کاوازاکی گل زدند.

همچنین در دیگر دیدار این گروه شانگهای SIPG چین که هالک و اسکار را در اختیار دارد، با پیروزی قاطع ۴ بر یک ملبورن ویکتوری استرالیا را بدرقه کرد.
در این دیدار هالک در دقیقه ۲۷ (پنالتی)، لی ووی در دقیقه ۴۱ و اسکار در دقیقه ۴۷ و ۷۷ گل‌های شانگهای را به ثمر رساندند. همچنین بریشا در دقیقه ۶۹ از روی نقطه پنالتی یکی از گل‌های خورده ملبورن را جبران کرد.
با این نتایج شانگهای ۶ امتیازی شد و صدرنشین گروه F نام گرفت. پس از این تیم اولسان با ۴ امتیاز، ملبورن ویکتوری با یک امتیاز و کاوازاکی بدون امتیاز در رده‌های بعدی این گروه قرار گرفتند.
43 43

 

ایکر مقدس در راه لیگ ایتالیا

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ کاسیاس تابستان 2015 رئال را به مقصد پورتو ترک کرد و اکنون در سومین فصل حضورش در این باشگاه، نیمکت نشین شده است. به ادعای ال پائیس، گلر اسطوره ای سابق رئال، فصل بعد را در یک تیم ایتالیایی توپ خواهد زد و تصمیم خود را در این مورد گرفته است. چیزی که در آن جای تردیدی نیست، جدایی کاسیاس از پورتو است و او دیگر در لیگ پرتغال به فوتبال خود ادامه نخواهد داد. کاسیاس در پنجره زمستانی نقل و انتقالات تا آستانه جدایی از پورتو هم پیش رفت و شایعاتی مبنی بر پیوستن او به لیورپول وجود داشت. ایکر مقدس که از 1 اکتبر در پورتو به نیمکت نشین تبدیل شده بود، این هفته پس از مدت ها به ترکیب اصلی راه یافت و در برتری 5-0 پورتو برابر ریو آوه نمایش خوبی داشت.
43 43

فرصت طلایی رحمتی برای تثبیت در ترکیب استقلال

به گزارش ورزش سه، مهدی رحمتی از بازی با پارس جم در هفته ششم لیگ برتر به دلیل مسائل انضباطی جای خود را به سیدحسین حسینی داد و از آن به بعد هرگز جایگاهش تغییر نکرد.

البته با تصمیم شفر رحمتی در جام حذفی دروازه بان استقلال است؛ اما این چیزی نبود که کاپیتان آبی ها را راضی کند و او با صبر و حوصله منتظر فرصت بود که خود را دوباره به ترکیب اصلی برساند.

حالا عملکرد نه چندان مطمئن حسینی در بازی با الریان باعث شده شفر یک بار دیگر به مهدی رحمتی اعتماد کند و در حساس ترین بازی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا شفر تصمیم بگیرد کاپیتان تیمش را دوباره به ترکیب اصلی برگرداند.

حالا مهدی رحمتی در بازی امشب فرصت طلایی به دست آورده است، چراکه در صورتی که بتواند دروازه استقلال را بسته نگه دارد دست زدن به جایگاه او در ترکیب اصلی به این سادگی نخواهد بود.
43 43

 

آخوندی: ادعای نقص هواپیمای ای‌تی‌آر قابل استناد نیست

عباس آخوندی  مبنی بر اینکه آیا این هواپیما بهمن ماه نقص فنی داشته و از میانه راه به فرودگاه بازگشته، اظهار داشت: این موضوعات و نقص فنی این هواپیما در چند روز گذشته و ارتباط آن با سانحه امروز قابل استناد نیست.

وی با بیان اینکه با خانواده‌های جان‌باختگان سانحه امروز همدردی می‌کنم، گفت: به محض وقوع این سانحه براساس قوانین سازمان هواپیمایی ستاد بررسی سانحه تشکیل شد و در حال حاضر 11 گروه در این ستاد آماده به کار و پیگیری علت وقوع سانحه هستند.

وی از مکاتبات و مذاکره با شرکت ATR خبر داد و گفت: در مذاکراتمان با شرکت ATR قرار بر این شد که این شرکت نمایندگان خود را برای بررسی علت سانحه به کشورمان اعزام کنند و نظر خود را درباره علت وقوع اعلام کنند.

وی ادامه داد: علاوه بر این ستادها ستاد دیگری برای نظارت دقیق بر روی نظارت بر پیگیری‌ها و رسیدگی‌ها ایجاد شده است.

وی درباره یافتن لاشه هواپیمای ATR اظهار داشت: طی تماس تلفنی‌ای که با استاندار و سایر مسوولان استانی منطقه سقوط هواپیما داشتیم هنوز به صورت رسمی پیدا شدن لاشه هواپیما را تایید نکردند.

وی تاکید کرد: 70 کوهنورد از گروه‌های امداد و نجات عازم منطقه احتمالی سقوط هواپیما شده‌اند و ادامه کار در روستای دنا در حال انجام است. البته شرایط جوی بسیار سخت است.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: هواپیمای ATR یکی از ایمن‌ترین هواپیماهای موجود در جهان است.

 

3535

اختصاص 72.27درصد تسهیلات بانک‌انصار به اقتصادمقاومتی

به گزارش اداره‌کل روابط‌عمومی‌وتبلیغات، در این مصاحبه که مشروح آن در سایت بانک انصار درج گردیده است، به طراحی مدل مفهومی ریل‌گذاری بانک‌ها برای ایفای نقش در اقتصاد مقاومتی؛ ابلاغ الگوی بانکداری مقاومتی به شبکه بانکی از طریق شورای هماهنگی بانک ها و کانون بانک ها؛ تدوین سند راهبردی و کسب و کار بانک مبتنی بر اقتصاد مقاومتی؛ استقرار و پیاده سازی بانکداری مقاومتی در بانک انصار؛ هدف گذاری و هدایت پرداخت تسهیلات و تعهدات بانک در راستای اقتصاد مقاومتی مانند: حمایت از شرکت‌های دانش بنیان ، طرح حاتم، تعهدات و تسهیلات؛ پیاده سازی نظام های نظارت و کنترل پیشگیرانه و هوشمند در راستای بند 19 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و برخی از دیگر دستاوردها اشاره شده است.

علاقه مندان می توانند جهت خواندن گزارش جامع اقتصاد مقاومتی بانک انصار به پورتال اینترنتی بانک انصار به نشانی www.ansarbank.ir مراجعه کنند .

2121