فیلم | مسابقه دو در دمای 60- درجه

 مردی که می‌بینید «دیمیتری ولوشین» اهل مولداوی است که در مسابقه 50 کیلومتر شرکت کرده و در عرض 6 ساعت با سرمای کشنده دست و پنجه نرم می کند تا سرانجام برنده مسابقه می‌شود.

دیمیتری این کار را به صورت خیریه و برای توجه به بچه‌های مبتلا به فلج مغزی انجام داده است. 

6161

کاربران خبرآنلاین به برد ایران مقابل عمان رای دادند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ تیم ملی ایران در چهارمین دیدار خود در جام ملتهای آسیا از ساعت 20:30 به مصاف عمان می رود. شاگردان کی روش به عنوان صدرنشین گروه D راهی مرحله یک هشتم نهایی شدند و حالا باید مقابل عمان قرار بگیرند. کاربران خبرآنلاین در نظرسنجی دیدار ایران و عمان شرکت کردند که 84.5 درصد به برد ایران، 15.5 به برد عمان رای دادند.

همچنین در کانال تلگرام خبرآنلاین هم اکثریت کاربران رای به برد ایران دادند که نتیجه آن را در زیر مشاهده می کنید:

256 43

تکذیب ممنوع‌الخروجی رئیس سازمان خصوصی سازی

 فرهاد دژپسند در حاشیه مراسم تجلیل از وزارت امور اقتصادی و دارایی به عنوان دستگاه برتر در خدمات رسانی به ایثارگران، در جمع خبرنگاران در خصوص ممنوع الخروجی رئیس سازمان خصوصی سازی ضمن اظهاربی اطلاعی گفت: بنده از این موضوع اطلاع نداشتم؛ اما طبق گفته همکاران، این مساله تکذیب شده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: فردا هیات واگذاری تشکیل می شود و در آن، جلسه استراتژی های جدید واگذاری را تعیین خواهیم کرد تا رویکردها ترقی یابند.

وی در خصوص لغو واگذاری ها گفت: واگذاری که از طریق کار کارشناسی صورت گرفته باشد، انجام می شود؛ اما به هر حال فردا سیاست های جدید واگذاری را اعلام می کنیم.

دژپسند در رابطه با جدا کردن دبیرخانه اجرایی سیاست های اصل ۴۴ از سازمان خصوصی سازی اظهار داشت: این مسئله بحث جدیدی نیست؛ طبیعتا یک نهاد ناظر نمی تواند وصل به دستگاه مجری باشد و چون در گذشته این اشتباه رخ داده بود، با بررسی که انجام دادیم، مجدد این دبیرخانه را از سازمان خصوصی سازی جدا کردیم.

۷.۵ میلیارد یورو به سامانه نیما برگردانده شد

وزیر اقتصاد در خصوص بازگشت ارز حاصل از صادرات به سامانه نیما گفت: طبق دستورالعملی که مصوب و ابلاغ شده به صادرکنندگانی که زیر یک میلیون یورو و صادرکنندگانی که بین یک تا سه میلیون یورو صادرات دارند، اجازه داده می شود که بدون عرضه به سامانه نیما، ارز را به چرخه اقتصاد برگردانند.

دژپسند افزود: تلقی این است که صادرکنندگان ارز را برمی گردانند، اما آنچه که تاکنون در سامانه نیما شاهد بودیم، بازگشت ۷.۵ میلیارد یورو ارز حاصل از صادرات است.

گزارش بعیدی‌نژاد از دسترسی زاغری به خدمات پزشکی

بعیدی نژاد افزود که او در طول مدت حبسش تاکنون ، 49 بار خدمات تخصصی پزشکی دریافت کرده که شامل 22 مراجعه به فیزیوتراپ، 15 مراجعه به روان‌پزشک، 8 مراجعه به دندان‌پزشک و 4 مراجعه به متخصص مغز و اعصاب است.

سفیر کشورمان همچنین عنوان کرد که در این مدت زاغری 201 بار دخترش گابریلا را ملاقات کرده و به‌طورکلی هفته‌ای 6 بار با خانواده‌اش دیدار می‌کند.

سفیر کشورمان در توییت دیگری در همین رابطه، از فضاسازی تبلیغاتی برخی فعالان حقوق بشری درباره ‘ تاخیر دسترسی زاغری به امکانات درمانی’ انتقاد کرد و نوشت: نادیده گرفتن هزاران بیمار ایرانی که به دلیل کمبود داروهای تخصصی در اثر تحریم های آمریکا رنج می برند، بی عدالتی و دو رویی محض است.

نازنین زاغری به دلیل ارتکاب جرائم امنیتی در ایران محاکمه و به 5 سال زندان محکوم‌شده و هم ‌اکنون در حال گذراندن دوران محکومیت خود است. او در خردادماه 1395 هنگام خروج از ایران در فرودگاه امام خمینی (ره) بازداشت شد.

مقام‌های ایران بعد از بازداشت زاغری اعلام کردند که او با مؤسسات معاند همکاری و در فعالیت‌های براندازی نرم حضورداشته است.

بعد از بازداشت و محکوم شدن نازنین زاغری، رسانه‌های غربی با به راه انداختن پروپاگاندای شدید علیه ایران مدعی شدند که سفر او به ایران بابت بازدید خانوادگی صورت گرفته بود و او هیچ مأموریت رسانه‌ای یا کاری نداشته است.

جرمی هانت وزیر امور خارجه انگلیس هفته گذشته سفیر ایران را در رابطه با این پرونده فراخواند و بار دیگر خواستار آزادی وی شد.

بعیدی نژاد پس‌ از این دیدار گفت: در توضیح به ایشان گفتم، اتباع دو ملیتی همگی اتباع ایران محسوب می‌شوند و از حقوق مدنی برخوردار هستند. خانم زاغری بعنوان یک تبعه‌ ایرانی با حفظ حقوق خود در زندان از تسهیلات و امکانات درمانی لازم برخوردار است و خواهد بود.

وی تصریح کرد: دخالت از سوی کشوری که این خانم دقیقا به خاطر جاسوسی برای همان دولت در زندان قرار دارد، دخالت در امور داخلی ایران محسوب می‌شود. لذا این دخالت نه‌تنها هیچ کمکی به وی نخواهد کرد بلکه حساسیت منفی مردم و مقامات ایران را علیه سیاست دولت انگلیس افزایش هم می‌دهد.

او افزود: دولت ایران هرگونه دخالتی از سوی دولت انگلیس در این زمینه را مردود و غیرقابل‌قبول می‌داند.

سفیر کشورمان همچنین پیشتر در نشستی با حضور رسانه‌های انگلیس متذکر شد که سیاسی کردن پرونده زاغری نه‌ تنها به حل آن کمک نمی‌کند، بلکه روند آن را پیچیده‌تر می‌سازد.

وی به‌طور مشخص، فضاسازی‌های تبلیغاتی «ریچارد رتکلیف» همسر زاغری در انگلیس را غیر سازنده خواند و تصریح کرد: مشورت‌های نادرست وی به همسرش در زندان، او را دچار استرس و پریشانی کرده است.

بعیدی نژاد در این نشست از سندی پرده برداشت که راتکلیف پس از اعلام آمادگی ایران برای صدور ویزا به برای ملاقات با همسرش در تهران، در پاسخ به‌طور عجیبی این سفر را به آینده موکول کرده است.

این در حالی است که رتکلیف بارها در مصاحبه با رسانه‌های انگلیسی مدعی شده است که دولت ایران اجازه سفر به کشور و ملاقات با همسر و دخترش را نمی‌دهد.
وی در ادامه این نشست با تکرار اینکه زاغری تبعه ایرانی است، خاطرنشان کرد که مقامات جمهوری اسلامی ایران تمام اقدامات را اتخاذ خواهند کرد تا وی به امکانات لازم پزشکی دسترسی داشته باشد.

بعیدی نژاد تصریح کرد که ارائه این خدمات بر اساس ملاحظات سیاسی صورت نمی‌گیرد که بخواهد برای یک زندانی سلب شود.

2352311

جلسه نمایندگان برای خصوصی‌سازی دانشگاه‌های علوم پزشکی به کجا رسید؟

ابوالفضل سروش در تشریح جزئیات جلسه عصر امروز کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: امروز در کمیسیون بهداشت و درمان بحث خصوصی‌سازی دانشگاه‌های علوم پزشکی را داشتیم که این کار انجام بشود یا نشود؛ نظرات متعددی در این باره وجود داشت و موافقان و مخالفان خصوصی‌سازی نظرات خود را بیان کردند.

وی تاکید کرد: این خصوصی‌سازی به این معناست که بخشی از ظرفیت دانشگاه‌های علوم پزشکی خصوصی‌سازی شود. 

نماینده مردم تهران با بیان اینکه این طرح فعلا مسکوت ماند، عنوان کرد:‌ وزارت بهداشت قصد داشت که این کار انجام شود اما کمیسیون بهداشت جلوی او را گرفت تا در کمیسیون‌ها و کمیته‌های تخصصی‌تر در مجلس و معاونت‌های وزارت بهداشت بیشتر مورد ارزیابی قرار بگیرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان با بیان اینکه سرپرست وزارت بهداشت هم در این جلسه حضور داشت، گفت: باقر لاریجانی معاون سرپرست وزارت بهداشت در این جلسه گفت که این خصوصی‌سازی در راستای برنامه ششم توسعه است و شما خودتان تکلیف کرده بودید که وزارت بهداشت این کار را انجام دهد ما هم در پاسخ گفتیم درست است که ما تکلیف کرده بودیم اما بهتر است مقداری صبورانه‌تر این کار انجام شود.

2929

سردار جهت پنالتی کاپیتان عمان را به بیرانوند تقلب داد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ دیدار ایران و عمان از ساعت 20:30 به وقت تهران آغاز شد که همان ابتدای بازی با خطای مجید حسینی، عمان صاحب پنالتی شد که علیرضا بیرانوند موفق شد پنالتی المهاجری را بگیرد. نکته جالب توجه این بود که سردار آزمون پیش از زدن ضربه جهت پنالتی را به بیرانوند گفت و گلر تیم ملی هم موفق شد جهت ضربه را درست تشخیص دهد.

256 43

گزارش لایحه الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو بررسی شد

در این جلسه ،هیات وزیران ضمن تأکید بر مواضع اصولی ایران در مبارزه همه جانبه با تروریسم و جرایم مالی بین المللی، تأیید نهایی این لایحه را که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است، برای مقابله با تحریم های غیرقانونی و توطئه های آمریکا ضروری دانست و ابراز امیدواری شد که با توضیحات کارشناسی اقتصادی و حقوقی، همه ابهامات مربوط برطرف شده و دو لایحه باقی مانده در جهت مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم نیز هرچه زودتر آماده ابلاغ گردد و سلامت و شفافیت مبادلات مالی جمهوری اسلامی ایران را از حمایت حقوقی لازم برخوردار نماید.

 تصمیمات دولت برای رفع مشکلات توسعه ای استان سیستان و بلوچستان

هیات وزیران در ادامه، با هدف رفع مشکلات توسعه ای استان سیستان و بلوچستان، پیشنهادهای سازمان برنامه و بودجه و دستگاه های اجرایی در حوزه آب و برق، حمل و نقل، گاز، کشاورزی و منابع طبیعی و فرهنگ را مورد بررسی و تصویب قرار داد.

2929

بلندگوی عمانی‌ها خاموش شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ بازی ایران و عمان از ساعت 20:30 آغاز شد. یکی از نکات قابل توجه این بازی حضور پرتعداد هواداران عمان در استادیوم محمد بن‌زائد است. عمانی ها با بلندگوهای مخصوص تیم شان را تشویق کردند اما به یکباره صدای آن قطع شد.

256 43

تصویری از "سوپر سیو" بیرانوند مقابل عمان

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ دیدار ایران و عمان از ساعت 20:30 به وقت تهران آغاز شد که همان ابتدای بازی با خطای مجید حسینی، عمان صاحب پنالتی شد که علیرضا بیرانوند موفق شد پنالتی المهاجری را بگیرد. نکته جالب توجه این بود که سردار آزمون پیش از زدن ضربه جهت پنالتی را به بیرانوند گفت و گلر تیم ملی هم موفق شد جهت ضربه را درست تشخیص دهد. بیرانوند پس از این سیو دیدنی خوشحالی کرد که در ادامه تصاویری از درخشش او را مشاهده می کنید.

256 43