قانونی که اجرای آن غوغا به پا می‌کند /نظر کاربران خبرآنلاین درباره شفاف شدن لیست اموال و دارایی مسئولان

به گزارش خبرآنلاین، بعد از تصویب قانون رسیدگی به اموال مسئولان حال این قوه قضائیه است که در دوره حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی با جدیت پیگیر اجرای آن است، قانونی که می تواند به اعتمادسازی در جامعه کمک کند.

در همین راستا خبرآنلاین در نظرخواهی از کاربران محترم خود پرسیده بود؛ «تا چه اندازه با شفاف‌سازی اموال و دارایی مسئولان موافق هستند؟ و اجرای این قانون را تا چه اندازه راهی برای گسترش اعتمادسازی در جامعه می دانند؟»

کاربران با نگاه متفاوتی به اجرای این قانون از سوی مسئولان داشته اند. کاربری به نام حسنعلی نوشته است« اگرچه خیلی دیر شده ولی با عزم رییس جدید قوه قضاییه خیلی امیدوارم این قانون اجرا بشه همه منتظر اجرای دقیق این قانون هستند ولی اگر بشه چه غوغایی بشه» 

فردی در پاسخ به این کاربر نوشت: « بله ممکنه علنی بشه ولی با لیست اموال و دارایی های ناچیز و دروغین که مردم بنده خدا رحم کنند یک گل ریزان برای مسئولان محتاج مملکت راه بیاندازند.»

برخی هم تصویب این قانون را شو و نمایش جدید و انشایی درباره حقوق شهروندی می دانند.

منتقدی دیگر هم درباره خوشبینی مردم به اجرا و عملی شدن قانون نوشته است:« مگه کسی هم هست که حداقل در حد حرف مخالف باشه؟ بهتر بود می پرسیدید خوشبین هستید یا خیر کهجواب بنده منفی است»

در همین راستا فردی به نام امیر در پاسخ به این منتقد نوشته:« مهم حجم أموال افراد نیست مهم منبع ان است وگرنه اگر بخواهیم اینطور قضاوت کنیم بهترین گزینه برای رییس جمهور شدن گدای سر کوچه ماست»

رضا تاجگر کاربری که موافق تصویب قانون رسیدگی اموال مسدولان بوده همه می نویسد:«  بایستی قانونی تصویب و اجرا شود که دامنه ی شمول آن، ریاست قوه قضائیه و همه ی مسؤولان دستگاه های حاکمیتی و اجرایی و قضایی و نهادها را دربرگیرد؛ که اگر چنین شود؛ نفت می آید سر سفره ی مردم!»

مشروح پاسخ های داده شده به این نظرخواهی را {اینجا} بخوانید.

۲۷۲۱۵

سرخابی‌های عراقی به مسابقات غرب آسیا دعوت شدند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سرمربی اهل اسلوونی تیم ملی عراق طارق همام و بشار رسن را در لیست نهایی خود برای مسابقات فوتبال غرب آسیا قرار داده است. 

255 41

رقیب انتخابات 2020 خطاب به ترامپ: تا دیر نشده، به برجام بازگرد

«تولسی گابارد» عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت هاوایی و نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ در این کشور امروز دوشنبه در پیامی توئیتری خطاب به دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری کشورش نوشت: راهبردی که درباره ایران اتخاذ کرده ای، نسنجیده و کوته‌بینانه است.

نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ در این خصوص ادامه داد: همین حالا مسیرت را تغییر بده. قبل از آنکه دیر شود، به توافق هسته‌ای بازگرد. برای صلاح کشور، غرور و محاسبات سیاسی خودت را کنار بگذار و کار درست را انجام بده.

توطئه مشترک تازه «تیم بی» علیه ایران

متن بیانیه مشترک این چهار کشور بدین شرح است:

پادشاهی عربستان سعودی، امارات متحده عربی، پادشاهی متحده و ایالات متحده آمریکا، نگرانی خود را نسبت به افزایش تنش‌ها در منطقه و تهدیداتی که ایران علیه صلح و ایمنی یمن و سایر منطقه عرضه می‌دارد – همانند حمله به کشتی‌های نفتی بندر فجیره در ۱۲ مه و دریایی عمان در ۱۳ ژوئن – ابراز می‌کنند. این حملات آبراه‌های بین‌المللی را که تمامی ما برای ناوبری بر آن تکیه می‌کنیم، به خطر می‌اندازند. کشتی‌ها و خدمه‌شان باید با امنیت از این آب‌های بین‌المللی گذر کنند. ما از ایران می‌خواهیم از انجام اقداماتی که ثبات منطقه‌ای را تهدید می‌کنند، خودداری کرده و از راه‌حل‌های سیاسی برای کاهش تنش‌ها استفاده کند.

ما همچنین نگرانی خود را نسبت به تشدید حملات حوثی‌ها علیه عربستان سعودی با استفاده از موشک‌های ساخت ایران و پهبادهای بدون سرنشین را ابراز می‌کنیم.

۲۳۲۳۱

استوری جنجالی بازیکن استقلال که حذف شد/ عکس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، میثم تیموری که ابتدای لیگ هجدهم به استقلال پیوست، فصل خوبی را پشت سر نگذاشت. تیموری که جایگاه ثابتی در ترکیب فعلی استقلال ندارد، تصمیم دارد از باشگاه جدایی شود. او ساعتی پیش استوری جدیدی را در اینستاگرام خود منتشر کرد و بلافاصله آن را حذف کرد.

احتمال انتقال او به تراکتور وجود دارد.

255 41

چند عکس دیدنی از روز شلوغ علی لاریجانی در مجلس

به گزارش خبرآنلاین،در ادامه تصاویر علی لاریجانی رییس مجلس را که به نظر می رسد روز شلوغی را سپرده کرده است، مشاهده می کنید.

۲۷۲۱۵

ژاله فرامرزیان 9شغله نیست!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش درباره احکام ژاله فرامرزیان معاون توسعه مدیریت و منابع با انتشار بیانیه‌ای به احکام ژاله فرامرزیان واکنش نشان داد: «تمامی احکام صادره بر اساس برنامه دهگانه تحول در نظام اداری است و مانند تمام وزارتخانه ها جزو وظایف قانونی معاون توسعه مدیریت و منابع است و شغل محسوب نمی شود

خبرگزاری فارس امروز از هشت شغل جدید برای معاون وزارت ورزش خبر داده بود.

255 41

وقتی گلزار رنگ عوض می‌کند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، گلزار که این روزها «ما همه با هم هستیم» را روی پرده سینماها دارد تصویری از چهره جدیدش در استوری اینستاگرامش مشخص کرد. تصویری که چهره جدیدی از او نشان می‌دهد که احتمالا باید گریم جدیدی برای این بازیگر باشد.

۲۵۸۲۵۸