قوامی:دنبال مقصر نگردیم/ همه جناح‌ها در این وضعیت اقتصاد نقش داشتند

هادی قوامی درباره ضرورت استفاده از کارشناسان اقتصادی و  اقتصاددانان برای بهبود شرایط کشور گفت: اگر از کارشناسان و اقتصاددانان برای حل مشکلات و مسائل موجود و همچنین ترسیم نقشه راه استفاد شود بسیار خوب است.

وی تاکید کرد: نسخه‌هایی که اقتصاددانان می‌دهند به صلاح و منفعت کشور است البته به شرط آن‌که به این نسخه‌ها عمل شود.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه استفاده از برنامه و نظرات کارشناسان اقتصادی برای برون رفت از مشکلات بسیار مفید است،‌ گفت: به طور مثال تمامی اقتصاددانان اتفاق نظر دارند که شیوه استفاده از نفت در بودجه درست نیست.

وی خاطرنشان کرد: هنگامی که صحبت از درآمد نفتی می‌شود این تصور به وجود می‌آید که افزایش درآمد حاصل از فروش نفت باعث افزایش درآمد دولت می‌شود که منجر به گسترش صنایع، انتقال تکنولوژی و نهایتا افزایش ثروت و رشد اقتصادی می‌شود که این‌گونه نیست.

نماینده مردم اسفراین با اشاره به بودجه سال ۹۷ گفت: اقتصاددانان نظرشان این بود که دولت در سال ۹۷ این از درآمدهای نفتی در کارهای عمرانی استفاده کند نه هزینه‌های جاری؛‌ آیا دولت به این نسخه عمل کرد؟ 

وی تاکید کرد: برای بیماری نسخه‌هایی نوشته می‌شود که گاه ممکن است دارو تلخ باشد اما باید آن را نوشید،‌ درمان کردن هزینه دارد. ساختار اقتصادی ما نیاز دارد که حراجی شود و اگر این اتفاق نیفتد چیزی تغییر نمی‌کند.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: دولت نباید مردم را به خودش وابسته کند بلکه باید وابسته مردم باشد، کسب و کار را افزایش، هزینه‌ها را تعدیل و کارها را به مردم واگذرا کنیم.

وی درباره این‌که برخی‌ها حل مشکلات اقتصادی را جناحی می‌کنند، عنوان کرد: همه جناح‌ها در موفقیت‌ها و شکست‌های برنامه‌های اقتصادی نقش دارند درست نیست یک جناح را وارث شکست و جناح دیگر را وارث پیروزی معرفی کنیم. 

قوامی تاکید کرد: به جای دنبال مقصر گشتن باید دنبال راه حل باشیم باید به آنچه که اقتصاددانان می‌گویند عمل کنیم تا هزینه‌های کمتری پرداخت شود.

214219

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *