عرصه های ملی استان زنجان زیر ذره بین یگان حفاظت منابع طبیعی

به گزارش خبرآنلاین، خلیل آقاجانلو در  جلسه شورای مدیران این اداره کل “حفاظت” را از وظایف اصلی اعلام کرد و افزود: موضوع زمین خواری باید مورد توجه ویژه مسئولین به ویژه یگان حفاظت باشد، مسئولین شهرستان ها موظفند با بهره گیری از عکس های هوایی، نقاط بحرانی را شناسایی و نسبت به استقرار کشیک ها و نیروهای حفاظتی اقدام کنند.

وی با اشاره به اعتبارات قطعی اختصاصی از محل صندوق توسعه ملی جهت اجرای پروژه ها از مسئولین امر به ویژه حوزه آبخیزداری خواست تا سال آینده با برنامه ریزی جدی و دقیق و از نخستین روزهای سال نسبت به عملیاتی نمودن پروژه ها اقدام کنند.

مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان بر لزوم شناسایی ظرفیتهای شهرستان ها برای اجرای پروژه های بذرپاشی و نهالکاری تاکید کرد و گفت: توجه به این مهم سبب توسعه مناطق خواهد شد که ضروریست مورد توجه قرار گیرد.

وی مسئولین اداره منابع طبیعی در شهرستان ها را مکلف کرد تا نسبت به تعیین تکلیف پروانه های چرای بهره برداران در اسرع وقت اقدام نمایند.

سرهنگ منصور خسروی، فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان زنجان نیز در این جلسه با اشاره به تمهیدات صورت گرفته برای استقرار گشتهای نوروزی در تمامی عرصه های استان تصریح کرد: مسیرهای گشت و تعداد نیروهای یگان حفاظت در تمامی شهرستان ها به ستاد مرکزی اعلام شده است.

خسروی با اشاره به حضور احتمالی سودجویان در عرصه ها و سوء استفاده از ایام تعطیلات نوروزی و تخریب اراضی ملی و طبیعی بر لزوم سرکشی و آماده باش 24 ساعته نیروهای این یگان در مناطق تحت پوشش اداره کل منابع طبیعی استان تاکید کرد.

46

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *