استقلال خوزستان-استقلال؛ در تنور اهواز!/ هشدار؛ احتمال گرمازدگی بازیکنان!

امشب استقلال خوزستان در اهواز میزبان استقلال تهران است. به قول علیرضا منصوریان آبی ها در «خرماپزون» به اهواز رفته اند. در این گرما بازی کردن کار هر کسی نیست و بی شک خود اهوازی ها هم که به بازی در این گرما عادت دارند، دچار مشکل می شوند.
طبق اعلام معتبرترین سازمان های هواشناسی امروز بالاترین و کمترین دما در اهواز به 46 و 30 درجه می رسد. ظهر امروز، در گرمترین حالت، دمای اهواز به 46 درجه خواهد رسید و هر چه هوا تاریکتر شود، از میزان گرما هم کاسته خواهد شد. سایت یاهو و «accuweather» دیروز گزارش کاملی از وضعیت هوای اهواز در امروز و روزهای آتی ارایه کردند.
طبق این گزارش ها امروز رطوبت هوا در اهواز به 22 درجه می رسد که این در کنار گرما، شرایط را برای فوتبالیست ها سخت تر خواهد کرد. سرعت باد در گرمترین حالت به 5 کیلومتر در ساعت می رسد ولی در شب احتمالا تا 14 کیلومتر در ساعت خواهد رسید. غروب اهواز امروز ساعت 20:10 دقیقه خواهد بود و با این وجود، دمای هوا زیاد پائین نمی آید. امشب دمای هوا در اهواز به 44 درجه بالای صفر می رسد که با رطوبت 22 درصد، کار را برای بازیکنان سخت و سخت تر می کند.
به گفته کارشناس ها، زمانی که دمای بدن از 40 درجه می‌گذرد، آسیب اعضا شروع می‌شود. حساس‌ترین جزء بدن به گرما دستگاه عصبی است. ممکن است رفتارهای عجیب از فرد سر بزند، پرخاشگر و بی ‌قرار شود. افت سطح هوشیاری هم از جمله مشکلاتی است که امروز شاید برای بازیکنان پیش بیاید. احتمال گرمازدگی بازیکنان در بازی امروز زیاد است و اورژانس حاضر در ورزشگاه از حالا تدارک لازم را دیده است.
برای اهوازی ها بازی در این شرایط ساده تر است چراکه به این وضعیت آب و هوا عادت دارند ولی برای منصوریان و شاگردانش شرایط سخت تر است. امید ابراهیمی هافبک دفاعی استقلال پیش از سفر به اهواز گفته بود: «می گویند بازی های ما آسان است… ولی بازی در اهواز مقابل استقلال خوزستان که مدافع عنوان قهرمانی است، در چنین آب و هوای گرمی راحت است؟ هر تیمی در آنجا به مشکل می خورد.» خود منصوریان هم دیروز در صحبت هایی که با بازیکنان داشت گفت به دلیل گرمای بیش از حد هوا، باید توان خود را در طول بازی تقسیم کنند تا اواخر بازی با مشکل روبرو نشوند. البته اکثر بازیکنان استقلال تجربه بازی در این آب و هوا را دارند و به بازیکنان جوان هم توصیه هایی می کنند.

 

256 41

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *