جزیره کیش قرار نیست به هیچ کشوری واگذار شود/منشاء اصلی انتشار خبر جعلی در خارج از کشور است

به گزارش خبرآنلاین از هرمزگان ،اولش از تذکر یک نماینده مجلس به رئیس‌جمهور شروع شد؛  بعد از او نماینده دیگری، واگذاری جزیره کیش به چینی‌ها را مطرح کرد که بلافاصله توسط سازمان منطقه آزاد کیش تکذیب شد.
پس از این اتفاق ها در اوایل اسفند گذشته، محمدرضا سعیدی، معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد کیش در مصاحبه‌ای گفت: «عده‌ای در داخل و خارج با سوءاستفاده از حس وطن‌پرستی و ملی‌گرایی به دنبال فضاسازی هستند» و صریحا اعلام کرد «هرگز اجازه نمی‌دهیم با این جوسازی‌ها آرامش مردم خدشه‌دار شود». وی با تاکید بر اینکه بر اساس قوانین هیچ شخص حقیقی و حقوقی اجازه فروش زمین به خارجی‌ها را ندارد، افزود: «البته از هرگونه سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در جزیره کیش استقبال کرده و می‌کنیم.».

اوایل فرودین امسال میز یکی از سایت های خبری در مطلبی با عنوان «مخفی‌کاری دولت در واگذاری جزیره کیش به چینی‌ها/ آیا دولت محرمانه‌ها پروژه جدیدی را کلید زده است؟» به این شایعه دامن زد .

این شایعه در آذر امسال توسط مدیرعامل منطقه آزاد کیش تکذیب شد. طبق گفته‌های غلامحسین مظفری «با بررسی پلیس فتا مشخص شد منشاء اصلی انتشار خبر در خارج از کشور است.» او به مردم و سرمایه‌گذاران اطمینان داد «جزیره کیش قرار نیست به هیچ کشوری واگذار شود و این منطقه آزاد با برنامه‌ریزی‌های انجام شده بلند مدت و به کارگیری توانمندی‌های داخلی و جذب سرمایه‌های بین‌المللی بویژه در حوزه گردشگری در حال رشد و توسعه است.»

دیروز مظفری نتیجه ردیابی‌های انجام شده درباره منشا انتشار این خبر را اعلام کرد و گفت: «پیگیری و ردیابی انجام شده توسط پلیس فتا نشان می‌دهد که یکی از سیستم‌های فضای مجازی که در خارج از کشور مستقر و احتمالا به سلطنت‌طلبان وصل است عامل انتشار این اخبار است؛ به طوری‌که هر چند وقت یکبار این شایعات را در موتورهای جستجو قرار داده و در شبکه‌های اجتماعی پخش می‌کنند. عاملان انتشار چنین شایعاتی هر وقت که فضا و زمان را مناسب می‌دانند موضوع را برای ایجاد التهاب و اضطراب مطرح و این واگذاری را قطعی می‌دانند در حالی که از اساس کذب بوده و هیچ مبنایی ندارد.

46

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *