رونق تولید و اشتغال مهم ترین ماموریت استاندری مازندران در سال 95 است

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین مازندران، در این جلسه استاندار، اشتغال را مهم ترين دغدغه استان برشمرد و با اشاره به اين كه گر چه آمار اشتغال در مازندران در وضعيت مطلوبي است، ليكن مشكلات در اين بخش باقي است و بايد بيشتر تلاش شود،  تصريح كرد: ضريب بيكاري استان در سال 93، 12.7 درصد، در سال 94، 12.1 درصد بوده است و در پايان بهار امسال تك رقمي شده است.

وي با اشاره به اين كه در راستاي تقويت اشتغال، مهارت آموزي را به صورت جدي در سال گذشته در برنامه قرار داديم و اعتبارات اين بخش را تقويت كرديم، افزود: 15 هزار شغل خانگي و كوچك ازسوي نهادهاي مسئول در سال گذشته ايجاد شد.

ربيع فلاح، با اعلام اين در سال جاري هم ضرايب اعتبارات ملي مازندران بهبود يافته است و هم تخصيص اعتبارات سفر رييس جمهوري به استان در وضع مطلوبي قرار دارد، ادامه داد: در مشاركت بخش خصوصي شاهد رشد 1.2 درصدي در استان بوده ايم و تورم مازندران از نرخ تورم كشور 1 درصد پايين تر است.

وي به رشد 4.4 درصدي اقتصادي و رشد 8.8 درصدي صنعت كشور در سال جاري اشاره كرد و ياد آور شد: رشد شاخص هاي اقتصادي، اشتغال و تورم در مازندران بهتر از معدل كشوري است.

استاندار با اشاره به اين كه مازندران در برخورداري از زير ساخت هاي ict در رتبه دوم كشور قرار دارد، تصريح كرد: بيش از 1000ميليارد تومان در اين حوزه طي 3 سال اخير در مازندران سرمايه گذاري شده است.

وي با تاكيد بر اين كه بايد آموزش هاي لازم براي مردم در راستاي استفاده بهينه از اين فناوري گسترش يابد، اظهار داشت: بايد زمينه هاي كاري در اين زمينه را دريابيم و براي هر يك، پروژه يابي نماييم.

رييس شوراي اداري استان، با اشاره به اين كه بحث اشتغال در مازندران بر محور ict قرار دارد و در اين راستا با وزارت ارتباطات پيگيري هاي موثري را صورت داده ايم، ابراز نمود: امروز ارايه خدمات از طريق موبايل گاور منت در مازندران راه اندازي شده است و دفاتر پيشخوان از 100 دفتر به 250 دفتر توسعه يافته اند.

استاندار، افزود: دستگاه هاي دولتي بايد ارايه خدماتشان از طريق دولت الكترونيك را گسترش دهند و با توجه به اين كه 20 درصد از فارغ التحصيلان مازندران، دانش آموخته رشته هاي ict هستند، بايد براي اين بخش برنامه هاي گسترده تري ارايه و دنبال شود.

 

۴۸

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *