دکتر روحانی: بیکاری در آذربایجان غربی با توجه به مزایای موجود استان مفهوم ندارد

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی، حجت الاسلام حسن روحانی بعد از ظهر دوشنبه در دیدار با علما، ایثارگران و برگزیدگان آذربایجان غربی با اشاره به تعلق خردادکاه به امام راحل گفت: نمی توان در جمعی با حضور علما و فرهیختگان از جملات امام و نعضتی که ایشان پایه گذاری کردند استفاده نکنیم

وی با اشاره به حوادث و رخدادهای خرداد سال ۴۲ اظهارداشت: ۱۳ خرداد سال ۴۲ مصادف بود با سالروز عاشورای حسینی و سخنرانی معروف و به یادماندنی امام خمینی(ره) که در شرایط خاص و در مدرسه فیضیه قم باعث شد امام راحل بعدها دستگیر و حادثه عظیم ۱۵ خرداد سال ۴۲ شکل گیرد.

رئیس جمهور تصریح کرد: امروزه عزت، عظمت، پیشرفت و قدرت ایران اسلامی مرهون امام راحل است طوری که با درایت، تدبیر و صبر ایشان توانستیم از نبرد با قدرت های جهانی سربلند بیرون بیاییم.
روحانی گفت: رهنمودهای ایشان برای مردم و کشور آن هم با دست های خالی شخصیت استثنایی ایشان را نمایش گذاشت.
وی افزود: انتخاب مقام معظم رهبری بعنوان جانشین شایسته امام خمینی یکی از اتفاقات بزرگ نظام را رقم زد زیرا انتخاب ایشان در کمتر از 24 ساعت آنهم پس از فوت امام راحل و در جلسه ای از سوی خبرگان رهبری و همزمان با طرح بحث شورای رهبری اتفاق افتاد.
رئیس جمهور کشورمان تصریح کرد: در دورانی که همه قدرت ها در تلاش برای از بین بردن نظام جمهوری اسلامی و تمامیت ارزی کشور بودند درایت و رهبری امام و مجاهدت مردم ما را سربلند کرد.
روحانی گفت: وحدت و همبستگی بین مردم و البته تمام اقوام و ادیان و شهیدانی که از تمام قومیت ها چه ترک و کرد و ارمنی و آشوری و … داشتیم تمامیت ارزی کشور را در دوران جنگ حفظ کردیم.
وی افزود: استان آذربایجان غربی بعنوان نماد رنگین کمان ادیان و اقوام محسوب میشود که قومیت های مختلف با اتحاد و وحدت در کنار یکدیگر حضور دارند.

رئیس جمهوری کشورمان با تشکر از رشادت و دلیرمردهای های شهدای هشت سال دفاع مقدس از جمله شهیدان باکری، بابایی، همتی، و… تصریح کرد: مردم ایران اسلامی مردم فداکار و قدردانی هستند نه رشادت های شهدا، نه امام راحل را فراموش نکرده و نخواهند کرد.

روحانی گفت:  اتحاد . همبستگی، ایمان و یکپارچگی در بین مذاهب و قومیت های مختلف عامل رسیدن به موفقیت و پیروزی های بزرگ در کشور محسوب میشود که استان آذربایجان غربی نمونه ای از آن است.
وی افزود: وجود این اقوام و ادیان و جوان و پیر مارا بر آن دارد تا از تمام ظرفیت هاو نیروهای فرهیخته در کشور استفاده کنیم ضمن اینکه حضور بانوان در بخش های مختلف کشور میتواند مدیریت کشور را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

رئیس جمهور کشورمان با اشاره به وضعیت حج تصریح کرد: مانع تراشی از سوی کشور عربستان و در حالی که مکه، مدینه و حج متعلق به همه مسلمین جهان است مانع ثبات در منطقه و مسلمانان و تامین خواست رژیم صهیونیستی است.

وی افزود : بی ثباتی های منطقه که ریشه در صهوینیسم و تروریست دارد باید با وحدت و دوستی بین اقوام ریشه کن شود.

رئیس جمهور کشورمان تصریح کرد: ایمان، انسجام، ایستادگی و وحدت مردم، اصلی اساسی است که باعث شده قدرت‌های جهانی در برابر ایران هراس داشته و نتوانند نقشه‌های شوم خود را به اجرا برسانند.

روحانی گفت: در ایران وجود قومیت ها با وحدت، انسجام و یکپارچگی باعث شده در مقابل دشمنان بایستیم که در این میان رهبری هدایتگر نیز مزید برعلت بوده است.
وی افزود: وجود طبیعتی منحصر بفرد، زمین های حاصلخیز و هم مرزی با 3 کشور نمیتواند با واژه ای بنام بیکاری توام شود و باید از این مرزها در روابط با کشورهای همسایه بهره ببریم.

رئیس جمهور کشورمان تصریح کرد: دولت  49 طرح و پروژه با اعتباری بالغ بر 949 میلیارد تومان برای استان آذربایجان غربی در نظر گرفته است که همه این طرح ها تا پایان سال 96 اجرایی خواهند شد ضمن اینکه دولت به جد از طرح اتصال راه آهن ارومیه به راه آهن سراسری کشور پیگری می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *