کنگره بین المللی شمس الحق تبریزی در هفته شمس برگزار می شود

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی سید فتاح کبیری در نشستی با خبرنگاران با اشاره به کنگره امسال شمس تبریزی در خوی اظهار داشت: برنامه های علمی همایش شمس الحق تبریزی امسال با همکاری دانشگاه ها و مراکز فرهنگی برگزار می شود.
مدیر عامل موسسه تولیت شمس تبریزی افزود: برنامه های علمی همایش شمس الحق تبریزی مهر ماه امسال با مشارکت و همراهی دانشگاه آزاد اسلامی ، دانشگاه پیام نور ، دانشگاه فرهنگیان ، مدیریت آموزش و پرورش ، آموزشکده مهدیه، موسسه غیر انتفاعی شمس ، و سازمان های مردم نهاد فعال شهرستان خوی در موضوع فرهنگ ، هنر و ادبیات برگزار می شود .
وی تصریح کرد: با نظارت و همکاری تنگاتنگ معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان خوی ، ادارات کل میراث فرهنگی ، ارشاد اسلامی و بنیاد شمس و مولانا در پر بار شدن برنامه های هفته بزرگداشت شمس تبریزی در سال جاری حضور فعالی خواهند داشت .
کبیری در ادامه با اشاره به حمایت های شورای اسلامی شهر و شهرداری خوی از برنامه های ویژه شمس تبریزی گفت:خوشبختانه همه اعضای شورای شهر و شهردار محترم بر اجرای برنامه های فاخر در مورد شمس تبریزی تاکید دارند و همیشه حمایتهای لازم را داشتند.
کبیری زمان برگزاری کنفرانس علمی برنامه های هفته بزرگداشت شمس تبریزی را پنجم و ششم مهر ماه عنوان کرد و گفت :بر اساس برنامه ریزی های انجام شده با مراکز علمی ، اساتید برجسته ای از دانشگاه های داخل و خارج کشور در این محفل علمی حضور خواهند داشت.
مدیر عامل موسسه تولیت شمس تبریزی در ادامه به آماده انتشار شدن کتاب مجموعه مقالات کنفرانس علمی سال ۹۴گفت :به زودی با حضور مسولان و علاقه مندان از کتاب یاد شده رو نمایی خواهد شد .
کبیری آماده بهره برداری شدن کتابخانه تخصصی شمس تبریزی را در محل تو لیت شمس تبریزی از دیگر کارهای فاخر در زمینه شمس تبریزی عنوان کرد و گفت : کتابخانه تخصصی شمس تبریزی نیز با بیش از ۴۰۰۰جلد کتاب اهدایی دکتر توفیق سبحانی به زودی افتتاح خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *